BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patento savininko teisės

Išradimo patentas suteikia patento savininkui išimtines teises į išradimą, t. y., teisę leisti arba drausti kitiems asmenims naudoti išradimą: gaminti, naudoti, siūlyti parduoti, parduoti, importuoti ar eksportuoti tą gaminį (Patentų įstatymo 35, 37-39 straipsniai).

Patento savininko teisės nėra absoliučios, jų apribojimus nustato teisės aktai (Patentų įstatymo 35, 40-41, 48-50 straipsniai).

Patento savininkas turi teisę drausti jo teises pažeidžiančių prekių importą ar eksportą. Prašymai taikyti muitinės priežiūros priemones pateikiami Muitinės departamentui. Tam tikrais atvejais muitinės priežiūros priemones muitinė gali taikyti ir savo iniciatyva (ex officio), nesant atitinkamo patento savininko prašymo.

Teisės į išradimo patentą gali būti įkeistos, perduodamos, suteikiama licencija. Teisių perdavimas įsigalioja tik tada, jeigu VPB įregistruojamas teisių perdavimas. Licencijų registravimas neprivalomas, išskyrus tuos atvejus, kai suteikiamomis teisėmis norima pasinaudoti prieš trečiąsias šalis.

Už patento savininko teisių pažeidimą yra numatyta civilinė (Patentų įstatymo 52-59 straipsniai), baudžiamoji (Baudžiamojo kodekso 195 str.) ir administracinė atsakomybė (Administracinių nusižengimų kodekso 125 str.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-18