BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Patento galiojimo palaikymas

Patentas galioja 20 metų nuo patento paraiškos padavimo datos. Informaciją apie patento galiojimo metus galima rasti patentų duomenų bazėje.

Patento galiojimo terminas priklauso nuo metų mokesčio mokėjimo. Metų mokestis turi būti sumokamas per 2 paskutinius patento galiojimo einamųjų metų mėnesius. Jeigu per šį terminą metų mokestis už išradimo patento galiojimo termino pratęsimą, nesumokamas, jis gali būti sumokamas ir pasibaigus šiam  nustatytam laikui, bet ne vėliau kaip per 6 mėnesius, tačiau 50 procentų didesnis. Pirmas metų mokestis mokamas už trečiuosius patento galiojimo metus.

Metų mokestis už patento, kurio savininkas Patentų įstatymo nustatyta tvarka pateikia pareiškimą, kad sutinka leisti bet kuriam asmeniui naudotis išradimu licenciato teisėmis, galiojimą sumažinamas 50 procentų.

Nesumokėjus nurodytais terminais, patento galiojimas panaikinamas. Panaikinti patentai skelbiami VPB oficialiame biuletenyje, nurodant patento numerį ir panaikinimo datą.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-18