Įregistruoto dizaino savininkas turi išimtines teises leisti arba drausti kitiems asmenims naudoti įregistruotą dizainą. Draudimas kitiems asmenims naudoti dizainą apima ir draudimą gaminti, siūlyti parduoti, parduoti, pateikti į rinką, kaupti ir naudoti bet kokius gaminius ar jų dalis, kurių dizainas informuotam vartotojui nesudaro bendro įspūdžio, kuris yra skirtingas nuo įregistruoto dizaino.
Dizaino savininkas turi teisę drausti jo teises pažeidžiančių prekių importą ar eksportą. Prašymai taikyti muitinės priežiūros priemones pateikiami Muitinės departamentui. Tam tikrais atvejais muitinės priežiūros priemones muitinė gali taikyti ir savo iniciatyva (ex officio), nesant atitinkamo dizaino savininko prašymo (Dizaino įstatymo 36, 49 str.).
Savininko teisės pasibaigia, kai gaminiai, kurių dizainas yra saugomas, išleidžiamos į ES rinką paties dizaino savininko ar su jo sutikimu, išskyrus atvejus, kai yra pagrįstų priežasčių nesutikti su tolesniu prekių komercializavimu (pvz., išleidus prekes į rinką, pasikeitė ar pablogėjo jų kokybė) (Dizaino įstatymo 38-39 str.). Ši taisyklė kartais įvardijama kaip „teisių išsėmimas“ (angl. „exhaustion of rights“).
Dizaino savininkas negali drausti kitiems asmenims naudoti dizaino, jei dizainas naudojamas savo poreikiams tenkinti, nekomerciniais, eksperimentiniais ar mokymo tikslais. Taip pat negali drausti naudoti dizainą asmenims, kurie sąžiningais ketinimais naudojo arba buvo visiškai pasirengę naudoti dizainą, nenukopijuotą ir sukurtą nepriklausomai nuo kito asmens įregistruoto dizaino, iki šio dizaino paraiškos padavimo ar prioriteto datos (Dizaino įstatymo 37 str.).
Teisės į dizainą gali būti perduodamos, licencijuojamos, įkeičiamos ar areštuojamos.
Už dizaino savininko teisių pažeidimą yra numatyta civilinė (Dizaino įstatymo 47-48(1) str.), baudžiamoji (Baudžiamojo kodekso 195 str.) ir administracinė (Administracinių nusižengimų kodekso 125 str.) atsakomybė.