BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Viešoji konsultacija dėl Europos Sąjungos patentų reformos paketo

Data

2023 10 18

Įvertinimas
0
Viesos-konsultacijos-cover.jpg

Valstybinis patentų biuras parengė ir teikia viešosioms konsultacijoms ES patentų reformos paketo (toliau – Patentų paketas) klausimą.

Kodėl tai svarbu?

Patentų paketas apima kelias sritis, kurias siūloma reformuoti atsižvelgiant į bendro galiojimo patento sistemos veikimo pradžią (papildomos apsaugos liudijimų (PAL) augalų apsaugos priemonėms ir vaistų veikliosioms medžiagoms išdavimas), į dėl COVID-19 pandemijos iškilusį poreikį reglamentuoti priverstinių licencijų išdavimą patentuotiems medicinos produktams ne kiekvienoje valstybėje narėje atskirai, o visos Europos Sąjungos mastu. Taip pat siekiama ES mastu sukurti naują reguliavimo dalyką – standartams esminių patentų (SEP) registravimo, FRAND licencijų sąlygų nustatymo, ginčų sprendimo sistemą.

Skelbiama viešąja konsultacija ir iš jos metu gautų rezultatų siekiama sužinoti, kaip paveiktų Lietuvos vaistų rinkos dalyvius siūlomi ES reguliavimo pasikeitimai PAL išdavimo bei priverstinių licencijų srityje; ar Lietuvos įmonės, kurių absoliuti dauguma yra mikro, mažos ir vidutinės įmonės, ir kurios, tikėtina, labiau yra SEP naudotojos nei kūrėjos, iš siūlomo Europos Sąjungos reglamentavimo daugiau laimės nei praras. Antra, naudinga sužinoti, ar Lietuvos įmonių požiūriu, siūloma sistema turėtų poveikį jų konkurencingumui pasauliniu mastu (už ES ribų).

Visų teikiamų pasiūlymų atžvilgiu siekiama sužinoti, ar Lietuvos verslui ir suinteresuotoms šalims siūlomų reglamentų nuostatos yra priimtinos, aiškiai ir suprantamai suformuluotos bei įgyvendinamos.

Viešos konsultacijos tikslas – padėti geriau suprasti Lietuvos verslo ir kitų suinteresuotų šalių poreikius ir interesus Europos Sąjungos lygiu reglamentuojant papildomų apsaugos liudijimų išdavimą, priverstinį licencijavimą krizių valdymo tikslais, kuriant Europos Sąjungos lygiu standartams esminių patentų vertinimo, registravimo, licencinių sutarčių sudarymo ir ginčų sprendimo dėl FRAND sąlygų sistemą.

Kviečiame susipažinti su:

- Pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl standartams esminių patentų ir papildančiu Reglamentą (EU) 2017/1001 [COM(2023) 232 final];

- Pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimo (nauja redakcija) [COM(2023) 231 final];

- Pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl augalų apsaugos produktų papildomos apsaugos liudijimo (nauja redakcija) [COM(2023) 223 final];

- Pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl bendrojo medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2017/1001, Reglamentas (EB) Nr. 1901/2006 ir Reglamentas (ES) Nr. 608/2013 [COM(2023) 222 final];

- Pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl bendrojo augalų apsaugos produktų papildomos apsaugos liudijimo [COM(2023) 221 final];

- Pasiūlymu dėl Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento dėl priverstinio licencijavimo krizių valdymo tikslais, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 816/2006 [COM(2023) 224 final].

Viešosios konsultacijos laikas – iki 2023 m. gruodžio 1 d.
Metodas – elektroninė apklausa.
Pastabų ir pasiūlymų laukiame – el. p. [email protected].
Viešosios konsultacijos metu renkami asmens duomenys bus naudojami tik informacijai sužinoti ir valdyti.
Rezultatų panaudojimas – viešosios konsultacijos metu gauti pasiūlymai gali būti naudojami teikiant pastabas ir/ar tikslinant Lietuvos poziciją Europos Sąjungos institucijose dėl ES patentų reformos paketo pasiūlymų dėl reglamentų.