Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos Generalinis direktorius pakviestas apsilankyti Lietuvoje

Data

2022 07 21

Įvertinimas
0
wipo GA - Tang.jpg

Liepos 20 dieną Ženevoje vykstančios Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) 63-iosios Generalinės asamblėjos metu Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės Ženevoje vadovo pavaduotojas Arūnas Jievaltas, laikinai einanti Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro direktorės pareigas Lina Mickienė ir Valstybinio patentų biuro Teisės ir tarptautinių reikalų skyriaus vedėja Dovilė Tebelškytė susitiko su šios organizacijos generaliniu direktoriumi Daren Tang, kuriam perdavė Lietuvos Respublikos teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos kvietimą apsilankyti Lietuvoje.

Susitikimo metu aptartas su PINO pagalba įgyvendinamas trijų Baltijos šalių regioninio technologijų perdavimo centrų (TTO) tinklo projektas, skirtas ugdyti akademinės bendruomenės gebėjimus komercializuoti jų kuriamą intelektinę nuosavybę, skatinti žinių ir technologijų perdavimą, dalintis informacija bei žiniomis tarpusavyje ir su visuomene, kurti ir palaikyti profesinius ryšius su užsienio partneriais. Įgyvendinant šį projektą, šių metų spalio mėnesį Vilniuje organizuojamas Baltijos šalių TTO tinklo atidarymo renginys. Jo metu bus oficialiai pasirašytas Baltijos šalių TTO tinklo ir Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos bendradarbiavimo memorandumas. Dalyvauti šiame renginyje pakviestas PINO generalinis direktorius Daren Tang.

Lietuvos delegacija dėkojo PINO už ekspertinę ir techninę pagalbą nacionalinėms institucijoms skatinant intelektinės nuosavybės naudojimą ir apsaugą, taip pat aktyvią PINO veiklą stiprinant globalią intelektinės nuosavybės sistemą. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta Lietuvos Vyriausybės dėmesiu intelektinės nuosavybės sistemos stiprinimui, aptarti Valstybinio patentų biuro, bendradarbiaujant su PINO, sėkmingai įgyvendinami visuomenės švietimo projektai, PINO Akademijos organizuojami mokymai, diegiamos elektroninių paslaugų, skirtų pareiškėjams, siekiantiems apsaugoti savo teises tarptautiniu lygiu, tobulinimo priemonės ir kryptys.

PINO yra pasaulinis intelektinės nuosavybės paslaugų, politikos, informacijos ir bendradarbiavimo forumas, skirtas sukurti subalansuotą ir efektyvią tarptautinę intelektinės nuosavybės apsaugos sistemą, skatinančią naujoves ir kūrybiškumą. Ši specializuota Jungtinių Tautų agentūra vienija 193 valstybes nares. Lietuva PINO nare tapo 1992 metais.