BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Konferencija „Kova su klastotėmis – kaip nugalėti ir išlikti“

Data

2022 12 01

Įvertinimas
0
Kova-su-klastotemis-01.png

Padirbinėjimas yra viena didžiausių problemų intelektinės nuosavybės srityje. Padirbinėjimo mastai, bei sulaikomų klastočių kiekis kasmet auga drastiškai. Lietuvos Respublikos muitinės duomenimis, 2022 m. sulaikyta beveik 4 milijonai vienetų prekių, kurios galimai buvo pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Padirbinėjama viskas: nuo avalynės, drabužių, žaislų iki vaistų bei automobilių Nors vis daugiau vartotojų pradeda kritiškai vertinti klastotes, kovoti su šia problema nėra lengva. Vartotojams dažnai trūksta žinių, padedančių atskirti klastotes nuo originalo, o verslui – informacijos kaip su jomis kovoti.

Siekiant edukuoti visuomenę bei verslą kovos su klastotėmis klausimais, Valstybinis patentų biuras, bendradarbiaudamas su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba 2022 m. lapkričio 29 d. surengė konferenciją „Kova su klastotėmis – kaip nugalėti ir išlikti?”.

Renginio metu išskirtinis dėmesys buvo skiriamas klastočių keliamos žalos sveikatai klausimui, apžvelgta pastarųjų metų klastojimo statistika bei tendencijos. Teisininkai bei dizaineriai dalinosi patarimais kaip efektyviai kovoti su klastotėmis.

Konferencija tai tik viena iš Valstybinio patentų biuro vykdomos iniciatyvos #RinkisKasTikra dalių. Šia iniciatyva siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į verslo bei valstybės kovą su klastotėmis.

Negalėjusių dalyvauti konferencijoje kviečiame nenusiminti – kadangi renginys buvo profesionaliai filmuojamas, greitu metu pasidalinsime vaizdo įrašais VPB youtube kanale.

Iki susitikimo ateities renginiuose!