BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Baltijos šalių technologijų perdavimo centrų tinklo konferencijos metu pasirašytas Valstybinio patentų biuro ir Lietuvos TTO bendradarbiavimo susitarimas

Data

2022 10 28

Įvertinimas
1
TTO-cover.png

Spalio 27 d. Vilniuje įvyko tarptautinė Baltijos šalių technologijų perdavimo centrų tinklo konferencija, skirta Baltijos šalių technologijų perdavimo centrų tinklo (TTO) veiklos pradžiai pažymėti. Konferencijoje dalyvavo Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) delegacija, vadovaujama generalinio direktoriaus patarėjo p. Marco M. Aleman, atsakingo už pagalbą valstybėms narėms plėtoti savo intelektinės nuosavybės ir inovacijų ekosistemas, Baltijos šalių universitetų rektoriai, Lietuvos, Latvijos bei Estijos patentų tarnybų vadovai, Baltijos šalių mokslo ir verslo bendruomenė.

Renginyje su dalyviais buvo dalintasi patirtimi steigiant technologijų perdavimo centrų tinklą Baltijos šalyse, kalbėta apie inovacijų ekosistemų stiprinimą Baltijos regione. Renginio metu buvo pasirašytas PINO ir Baltijos universitetų memorandumas dėl bendradarbiavimo ir ekspertinės pagalbos Baltijos šalių TTO tinklui teikimo.

Renginio metu taip pat buvo pasirašytas Valstybinio patentų biuro ir Lietuvos TTO tinklo, vienijančio penkis šalies universitetus, aktyviausiai kuriančius ir naudojančius intelektinę nuosavybę, bendradarbiavimo susitarimas.

Pasak vieno iš konferencijos organizatorių Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro direktorės Irinos Urbonės, tam, kad moksliniai tyrimai ir jų rezultatai būtų tikslingiau naudojami visuomenės naudai, būtina stiprinti žinių ir technologijų perdavimą bei intelektinės nuosavybės valdymą.

Jos teigimu, dėl šios priežasties ir buvo 2020 metais, - Lietuvos TTO tinklas ir šių metų pradžioje, -  Baltijos šalių TTO tinklas - pirmasis toks tinklas pasaulyje,  kurių tikslas – skatinti žinių ir technologijų perdavimą, dalintis informacija tarpusavyje ir su visuomene, užmegzti profesinius ryšius su užsienio tinklais ir partneriais.

PINO delegacija susitiko su Ekonomikos ir inovacijų viceministre I.Valeškaite, Švietimo, mokslo ir sporto ministre J. Šiugždiniene, Teisingumo ministre E. Dobrowolska, Inovacijų agentūros direktore R. Stragiene. Susitikimų metu buvo aptarti Lietuvos intelektinės nuosavybės politikos prioritetai bei iššūkiai, bendradarbiavimo projektai ir ateities veiklos, skirtos skatinti verslą ir kūrybinę visuomenę labiau išnaudoti intelektinės nuosavybės galimybes tuo prisidedant prie Lietuvos proveržio inovacijų srityje.

Akimirkos iš renginio: