BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Antrus metus Lietuvos smulkus ir vidutinis verslas - tarp aktyviausiai pasinaudojusių MVĮ fondo projekto, skirto įmonėms, kuriančioms ir norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, parama

Data

2023 01 02

Įvertinimas
0
MVI-projekto-apzvalga-01.png

Baigėsi antrus metus iš eilės įgyvendinamas Europos Komisijos (EK) ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) projektas, skirtas suteikti finansinę paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

MVĮ galėjo kreiptis dėl su intelektinės nuosavybės apsauga susijusių išlaidų kompensavimo: susigrąžinant dalį prekių ženklų, dizaino, nacionalinio patento registracijos bei intelektinės nuosavybės (IN) portfelio audito paslaugos (IP Scan) mokesčio. Besibaigiant metams, skubame pasidalinti naujausia 2022 metų statistika apie MVĮ fondo projekto įgyvendinimą Europos Sąjungoje.

Per 2022 metus ESINT gavo 23 710 paraiškų kompensacijoms gauti, t. y. 82 proc. daugiau nei 2021 m. Dėl paramos, dažniausiai kreipėsi mikro įmonės (76 proc.), mažos ir vidutinės įmonės sudarė atitinkamai 18 proc. ir 6 proc.

Džiugu, kad ir šiais metais Lietuvos MVĮ pagal aktyvumą naudojantis šiuo projektu rikiuojasi greta didžiųjų ES valstybių. Lietuvos MVĮ padavė net 951 paraiškas dotacijoms gauti: dėl 1 čekiu teikiamos paramos (IP Scan paslauga, prekių ženklai ir Bendrijos dizainas) paduotos 927 paraiškos, dėl 2 čekio (nacionaliniai patentai) – 14 paraiškų ir 19 paraiškų paduota dėl abiejų čekių. Tai daugiau nei 30 procentų daugiau, lyginant su ankstesniais 2021 metais.

Iki 2022 m. pabaigos kompensuota 17 762 paraiškų ir išmokėta 10,1 mln. eurų, t. y. beveik tris kartus daugiau nei 2021 m. išmokėta suma. Lietuvos verslo subjektams per 2022 metų laikotarpį buvo išmokėta 389 880 eurų, o vidutinė vienai MVĮ išmokėtos dotacijos suma siekė daugiau nei 660 eurų.

Šis procesas dar nėra pasibaigęs, nes ir toliau teikiamos kompensacijos už aktyvuotus ir tebegaliojančius 2022 m. čekius.

MVĮ fondo projektas su išplėstomis galimybėmis bus tęsiamas ir 2023 m. Pasinaudoti šiuo projektu itin paprasta, tačiau sėkmingam paramos gavimui MVĮ turi laikytis penkių svarbiausių projekto procedūrinių žingsnių:

  • gerai apgalvoti, kuria paslauga norima pasinaudoti;
  • pateikti prašymą dėl norimos paramos ESINT;
  • sulaukti teigiamo ESINT sprendimo dėl kompensacijos;
  • tik sulaukus teigiamo sprendimo dėl kompensacijos, pateikti savo prekių ženklo, dizaino ar patento paraiškas arba kreiptis dėl IP Scan paslaugos;
  • pateikti prašymą ESINT dėl kompensacijos išmokėjimo per nustatytą terminą.

Kviečiame sekti naujienas Valstybinio patentų biuro https://vpb.lrv.lt/lt/ ir ESINT svetainėse https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/online-services/sme-fund.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, galite kreiptis tiesiogiai į ESINT – [email protected] arba į Valstybinį patentų biurą – [email protected] arba telefonu +370 5 278 02 97.