Korupcijos prevencija

Korupcijos pasireiškimo tikimybės įvertinimas VPB atliekamas vadovaujantis:

Kiekvienais metais Valstybinis patentų biuras teikia Teisingumo ministerijai korupcijos pasireiškimo tikimybės Valstybiniame patentų biure vertinimo ataskaitą.

Valstybiniame patentų biure atskira kovos su korupcija programa nėra tvirtinama, pastaraisiais metais buvo įgyvendinamos atitinkamos Teisingumo ministerijos korupcijos programos priemonės, apie kurių įgyvendinimą informacija nustatyta tvarka ir terminais teikiama Teisingumo ministerijai.VPB korupcijos prevenciją ir jos kontrolę pavesta vykdyti Teisės ir tarptautinių reikalų skyriaus vedėjai Dovilei Tebelškytei.

VPB darbuotojai skatinami pranešti apie pastebėtus korupcijos atvejus. Jeigu turite įtarimų/klausimų apie galimus korupcijos pasireiškimo atvejus, arba apie galimus teisės aktus su didele korupcijos pasireiškimo rizika, prašome apie juos pranešti asmeniui, atsakingam už korupcijos prevenciją. Informaciją galite pateikti anonimiškai. Dėkojame už pastabas ir pasiūlymus, kurie padėtų mums išvengti korupcijos rizikos.

Susidūrus su korupcija, piktnaudžiavimu ar netinkamais VPB darbuotojų veiksmais, galite informuoti Specialiųjų tyrimų tarnybą:

• Karštaja linija visą parą 8 5 266 3333.

• El. paštu pranešk@stt.lt

• Paliekant pranešimą čia.

Daugiau informacijos apie institucijas, į kurias galima kreiptis dėl menamo korupcinio pobūdžio pažeidimo, galite rasti čia.

Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-01-21