BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Papildomos apsaugos liudijimai

Jeigu išradimo objektas yra vaisto arba augalų apsaugos priemonės veiklioji medžiaga, tai patentui suteikiama maksimali 20 metų apsauga gali būti pratęsta, gavus papildomos apsaugos liudijimą (toliau – PAL) (angl. supplementary protection certificate“). Papildomos apsaugos liudijimų tikslas yra kompensuoti patentų, kurių objektas yra vaisto arba augalų apsaugos priemonės veiklioji medžiaga, savininkams laiką, kurį jie negalėjo naudotis išradimu ir jo patentu suteikiamomis teisėmis dėl to, kad dėl vaisto arba augalų apsaugos priemonės veikliųjų medžiagų savybių, poveikio žmogui ir aplinkai, yra būtina juos išsamiai ištirti prieš pateikiant galutinį produktą – naują vaistą ar augalų apsaugos priemonę į rinką.

Papildomos apsaugos liudijimų sistema yra nustatyta Europos Sąjungos reglamentais – 2009 m. gegužės 6 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 469/2009 dėl medicinos produktų papildomos apsaugos liudijimo bei 1996 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1610/96 dėl augalų apsaugos priemonių papildomos apsaugos liudijimo sukūrimo.

Papildomos apsaugos liudijimai yra išduodami pasibaigus patento galiojimo terminui ir išduodami tokiam laikotarpiui, kuri gaunamas jį apskaičiuojant pagal specialią formulę – iš pirmojo leidimo prekiauti vaistu rinkoje išdavimo datos atėmus patento paraiškos padavimo datą bei 5 metus. Maksimalus PAL galiojimo laikas, kuris prasideda kitą dieną pasibaigus patento 20 metų galiojimui, gali būti 5 metai, jeigu jo išdavimas susijęs su pediatriniais vaistais – 5 metai ir 6 mėnesiai. PAL galiojimo terminą galima apskaičiuoti VPB parengta ir žemiau pateikta skaičiuokle.

Patento savininkas, norintis gauti papildomos apsaugos liudijimą, turi paduoti elektroninės ar popierinės formos prašymą papildomos apsaugos liudijimui gauti Papildomos apsaugos liudijimų taisyklių nustatyta tvarka.

Už PAL išdavimą turi būti sumokėtas nustatytas mokestis

Gavus prašymą išduoti PAL išradimų ekspertas patikrina dokumentus, apskaičiuoja PAL maksimalų galiojimo laiką ir priima sprendimą dėl PAL išdavimo. Sprendimas apie išduotą PAL, jo panaikinimą skelbiamas VPB oficialiame biuletenyje

PAL galiojimas priklauso nuo metų mokesčio mokėjimo.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-18