BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Dizaino gaminio klasifikacija

Lokarno klasifikacija

Designclass

Kiekvienas dizainas yra gaminio vaizdas ir susijęs su konkrečiu gaminiu. Todėl paduodant paraišką pareiškėjas turi nurodyti, kokio gaminio dizainas yra registruojamas. Patartina pagalvoti ir apie galimas verslo perspektyvas bent jau artimiausių 5 metų laikotarpiu, nes padavus paraišką, papildomą gaminio dizainą galima nurodyti tik padavus naują paraišką.

Vienoje paraiškoje gali būti nurodyta iki 100 vieno gaminio pavyzdžių. Už kiekvieną daugiau nei 10 pavyzdį mokamas papildomas nustatyto dydžio mokestis.

Dizaino gaminiai pagal jų paskirtį, naudojimo sritį yra suskirstyti į 32 klases pagal tarptautinę Lokarno klasifikaciją. 

Paraiškoje dizaino gaminiai turi būti priskirti klasėms ir poklasiams pagal Lokarno sutarties 1 straipsnio nuostatas su visomis dizaino paraiškos pateikimo dieną galiojančiomis pataisomis ir pakeitimais.  Dizaino gaminys turi būti įvardijamas tokiu būdu, kad būtų galima aiškiai nustatyti gaminio pobūdį ir jį priskirti tik vienai Lokarno klasifikacijos klasei, vartojant terminus, kuriais aprašomi minėtos klasifikacijos sąraše pateikti gaminiai. Dizaino gaminiai grupuojami pagal Lokarno klasifikacijos klases, nurodant klasės ir poklasio, kuriam priklauso gaminys, numerį, laikantis klasifikacijos klasių ir poklasių išdėstymo tvarkos.

Jeigu paraiškoje nenurodytas gaminio vaizdas ar nesuskirstytos į klases, nenurodant klasių numerių, paraiškai nesuteikiama padavimo data.

Dizaino klasifikavimą tikrina VPB ekspertas. Jeigu paraiškoje yra klasifikavimo trūkumų, ekspertas apie tai praneša pareiškėjui ir pateikia pasiūlymus kaip gali būti trūkumai pašalinti.

Paraiška to dizaino atžvilgiu, dėl kurio trūkumai nebuvo pašalinti, atmetama.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-18