VPB veikla sertifikuota pagal ISO 9001:2015 kokybės standartą

Data

2018 07 24

Įvertinimas
0
ISO_9001_COL.jpg

2018 m. liepos 3 d. VPB kokybės vadybos sistema buvo sertifikuota pagal ISO 9001:2015 standarto reikalavimus. ISO 9001:2015 standartas buvo įdiegtas įgyvendinant bendradarbiavimo projektą su ES intelektinės nuosavybės tarnyba (projektas inicijuotas 2017 m.). Šį projektą VPB įgyvendino kaip pilotinė tarnyba.

Įgyvendinant šį projektą, VPB darbuotojai taip pat lankėsi Danijos patentų ir prekių ženklų tarnyboje ir susipažino su šios tarnybos kokybės vadybos sistema.

 Projekto metu patvirtinta VPB kokybės politika, sukurti išradimų, prekių ženklų, dizaino registravimo, pramoninės nuosavybės informacijos teikimo sričių procesų aprašymai ir procesų vertinimo rodikliai. Taip pat sukurtas kokybės tikslų ir rodiklių hierarchinis modelis, kuriame atsispindi VPB gerinimo veiklos nuoseklumas ir kryptys. Kokybės vadybos sistemos įdiegimas tapo pagrindiniu pastarųjų metų VPB uždaviniu siekiant visose organizacijos veiklos srityse užtikrinti kokybę ir nuolatinį veiklos gerinimą bei didinti vartotojų pasitenkinimą VPB teikiamomis paslaugomis.

 Siekiant kryptingai planuoti ir įgyvendinti gerinimo iniciatyvas, suformuluota nauja VPB veiklos vizija – „Prieinama ir vertę kurianti pramoninė nuosavybė“. Joje siekiama išreikšti ilgalaikę VPB veiklos kryptį ir pagrindinį veiklos principą – orientavimąsi į vartotojų poreikius. Vizija akcentuoja, jog teisės į pramoninės nuosavybės objektus turėtų būti įgyjamos nesudėtingai, o jau įgytos teisės jų turėtojams kurtų pridėtinę vertę. VPB siekia šios vizijos įgyvendinimo nuolat tobulindamas veiklos procesus ir teikdamas informacinę ir metodinę pagalbą apie pramoninės nuosavybės galimybes.