VPB ir Laisvės TV X prieš prekių padirbinėjimą

Data

2022 09 06

Įvertinimas
0
TV-laida-cover.png

Padirbinėjimas yra viena iš didžiausių problemų intelektinės nuosavybės srityje. Padirbinėjama viskas – nuo maisto produktų, vaistų, žaislų iki automobilių bei kitų transporto priemonių detalių. Kasmet sparčiai auga ne tik prekių ženklų klastojimo mastai, bet ir didėja padirbtų prekių sulaikymų skaičius.

Puikiai suprantama, kad padirbiniams gaminti dažnai naudojama pigi darbo jėga, žmonės dirba nesertifikuotuose fabrikuose arba ypač kenksmingomis darbo sąlygomis. Reikia suprasti, kad pirkdami klastotę, remiate žmonių išnaudojimą, intelektinės nuosavybės teisės vagystę ir mokesčių slėpimą.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad klastotės gali pakenkti menininkams, kūrėjams ir jiems dirbantiems asmenims. Dėl suklastotų prekių verslas susiduria su nesąžininga konkurencija, teisėtai veikiančioms įmonėms daroma žala, todėl didėja nedarbas ir socialinės išlaidos.

VPB atstovas Lukas Valentukevičius kartu su vedėjais stiliste Vilte Kinderevičiūte ir Youtube įžymybe Pauliumi Mikolaičiu dalyvavo Laisvės TV X laidos, skirtos kovai su klastotėmis, filmavime.

Atvykę į LR muitinę, Viltė ir Paulius apžiūrėjo ten saugomas, muitinės sulaikytas klastotes. Kartu su Luku išsiaiškino ir parodė žiūrovams, kaip atpažinti klastotes, padiskutavo kodėl svarbu saugoti pramoninę nuosavybę bei kodėl klastotės yra ydingos ekonomikai.

Laidos metu taip taip bus aptariami žymiausi Lietuvos padirbinių skandalai, padirbinių radiniai didžiuosiuose prekybos centruose, parduotuvėse bei žinomų žmonių nuklydimai.

Laidą galite pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?fbclid=....