Vilniaus regione įsteigtas ketvirtasis PATLIB centras

Data

2019 07 03

Įvertinimas
3

Liepos 3 d. Valstybinis patentų biuras (VPB) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus  dailės akademija (VDA) dėl intelektinės nuosavybės informacijos centro  (PATLIB, angl. „Patent Library“) steigimo.  

Įsteigto PATLIB centro specialistai VDA bendruomenei ir visuomenei teiks paslaugas intelektinės nuosavybės informacijos klausimais, taip pat vykdys švietimo bei informavimo apie intelektinės nuosavybės apsaugos sistemą veiklas.

PATLIB centro funkcijas VDA vykdys akademijos Dizaino inovacijų centras. 

Tai yra jau aštuntasis PATLIB centras Lietuvoje. PATLIB centrai taip pat veikia Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų ir technologijų bibliotekoje, Kauno technologijų universiteto Nacionaliniame inovacijų ir verslo centre, Klaipėdos universitete ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parke, Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Vytauto Didžiojo universitete Komunikacijos ir technologijų perdavimo centre, Vilniaus universitete bei VPB.  

Daugumoje Europos šalių veikiantys PATLIB centrai teikia įvairias paslaugas, susijusias su intelektinės nuosavybės apsauga: paieškos pramoninės nuosavybės objektų duomenų bazėse, intelektinės nuosavybės objektų komercializavimas, informacijos sklaida, mokymai, informacijos teikimas suinteresuotiems asmenims.  

Daugiau informacijos apie PATLIB centrų veiklą: http://bit.ly/2TiuHQP 

 

Nuotraukos šaltinis: VDA