Skelbiamas viešųjų pirkimų konkursas: kviečiama atlikti studiją dėl intelektinės nuosavybės paskatų sistemos sukūrimo

Data

2022 06 27

Įvertinimas
0
Viesieji-pirkimai-cover.png

Intensyvus intelektinės nuosavybės (IN) naudojimas skatina ekonominę plėtrą. Tačiau šiuo metu Lietuvoje nėra sukurta vieningos IN paskatų sistemos, bendros tarpinstitucinės strategijos dėl veiksmų, kuriais būtų skatinama IN kūryba, jos rezultatų apsauga registruojant ir komercializuojant apsaugotą IN Lietuvos ir užsienio rinkose.

Pirkimo objektas – Studijos dėl intelektinės nuosavybės kūrimo ir apsaugos paskatų (toliau – Studija) parengimo paslaugos. Studija turi apimti visą intelektinės nuosavybės sritį – t. y. pramoninės nuosavybės (patentai, dizainas, prekių ženklai ir kitos pramoninės nuosavybės teisės) ir autorių ir gretutinių teisių sritis, identifikuojant pačius svarbiausius aspektus, kurie turi įtakos valstybės ekonominei plėtrai ir pažangai.

Studijos tikslas – atlikti išsamią intelektinės nuosavybės kūrimo ir apsaugos paskatų situacijos Lietuvoje analizę, identifikuoti  ES ir pažangių pasaulio valstybių teisės bei IN sistemų gerąją patirtį ir naudojamas IN kūrimo ir apsaugos skatinimo finansines, mokestines ir teisėkūros priemones, ypač skirtas MVĮ, mokslui skatinti, bei pasiūlyti šiuolaikiškus, gerąja praktika paremtus sprendimus dėl efektyvios IN kūrimo ir apsaugos paskatų sistemos Lietuvoje tobulinimo, skirtus proveržiui intelektinės nuosavybės apsaugos srityje pasiekti, bei pateikti konkrečius pasiūlymus ir rekomendacijas dėl tokių priemonių praktinio įgyvendinimo Lietuvoje. 

Pasiūlymų teikimų terminas pratęsiamas iki 2022 m. liepos 4 d. 9 val.

Daugiau informacijos apie pirkimą ir visus pirkimo dokumentus rasite: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2022-666514.