Skaitmenizuoti patentų, prekių ženklų ir dizainų dokumentai

Data

2018 11 16

Įvertinimas
0
Valstybinio patentų biuro archyvas.
Valstybinio patentų biuro archyvas.

Valstybinis patentų biuras, bendradarbiaudamas su Europos patentų tarnyba ir ES intelektinės nuosavybės tarnyba, visiškai skaitmenizavo nacionalinių patentų, prekių ženklų ir dizainų dokumentus.

Vykdant bendradarbiavimo projektą su Europos patentų tarnyba, skaitmenizuoti 1993-2005 m. laikotarpio nacionaliniai patentai Nr. 3001-5241. Šie patentai anksčiau buvo prieinami PDF forma, kurioje nebuvo galima atlikti tekstinės paieškos. Duomenys apie šiuos patentus jau pasiekiami Lietuvos Respublikos patentų duomenų bazėje ir „Espacenet“.  Tai naudotojams sudarys sąlygas paprasčiau atlikti išsamią paiešką ir surasti reikalingą informaciją apie šiuos išradimus.

Šių metų viduryje taip pat buvo suskaitmeninti ir galiojančių nacionalinių prekių ženklų ir dizainų dokumentai bei šių dokumentų 10-ies metų archyvas. Ši skaitmenine forma prieinama informacija bus naudojama tobulinant VPB veiklos organizavimą ir atsisakant popierinių dokumentų naudojimo vidiniuose prekių ženklų ir dizaino registravimo procesuose.