Šiaurės ir Baltijos šalių patentų tarnybų vadovų susitikimas

Data

2019 05 16

Įvertinimas
1

Gegužės 15–16 d. Vilniuje įvyko Šiaurės ir Baltijos šalių patentų tarnybų vadovų susitikimas, kuriame buvo aptarti įvairūs tarnybų veiklos ir bendradarbiavimo klausimai. Susitikime dalyvavo visų regiono šalių – Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos atstovai.

Susitikime taip pat dalyvavo Intelektinės nuosavybės centro (Geteborgas, Švedija) atstovai, kurie pasidalijo įžvalgomis apie pramonės revoliucijos 4.0 pokyčių įtaką intelektinei nuosavybei ir jos veiksmingam panaudojimui.

Susitikime buvo ieškoma atsakymų, kaip sustiprinti intelektinės nuosavybės suteikiamų galimybių panaudojimą įmonių veikloje. Viena iš sričių, kurioje jau daugelį metų stebimas didėjantis patentų tarnybų dėmesys – tai visuomenės supratimo apie intelektinę nuosavybę ir jos svarbą ugdymas. Intelektinė nuosavybė yra vienas iš veiksmingiausių būdų įmonėms kontroliuoti savo kuriamas naujas žinias ir tokiu būdu efektyviau konkuruoti žiniomis pagrįstoje ekonomikoje.

Regiono patentų tarnybų vadovų ir patentų, prekių ženklų ir dizaino, viešųjų ryšių ekspertų susitikimai vyksta kasmet paeiliui kiekvienoje iš regiono valstybių. Šiais metais Valstybinis patentų biuras planuoja surengti iš viso 4 susitikimus.