Seminare – apie prekių ženklų ir dizaino teisines apsaugos galimybes

Data

2018 12 12

Įvertinimas
3
DSC01499.JPG

2018 m. gruodžio 11 dieną Valstybinio patentų biuro (VPB) organizuotame seminare „Prekių ženklų ir dizaino apsaugos praktika. Prekių ženklų reforma: kas ir (ar) kaip keisis“ VPB atstovai, teisininkai ir verslo konsultantai dalinosi žiniomis apie prekių ženklų ir dizaino teisinės apsaugos galimybės Europos Sąjungoje ir Lietuvoje.

Seminare dalyviai supažindinti su VPB, ESINT, Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos prekių ženklų ar dizaino duomenų bazėmis ir kaip jomis naudotis atliekant prekių ženklų ar dizaino paieškas. Dalyviams taip pat pristatyta naujausia teismų praktika, pramoninės nuosavybės teisės aktai bei prekių ženklų reforma. Seminare dalyvavo apie 70 verslo atstovų, teisininkų ir patentinių patikėtinių.

Seminaras organizuotas VPB kartu su ES intelektinės nuosavybės tarnyba, įgyvendinant 2018 m. dvišalio bendradarbiavimo susitarimą. VPB kasmet organizuoja renginių ciklus, skirtus pramoninės nuosavybės populiarinimui bei visuomenės švietimui. Visa informacija apie renginius skelbiama VPB interneto svetainėje.

Parsisiųskite konferencijoje skaitytus pranešimus:

„ES prekių ženklų apsaugos reformos įgyvendinimas Lietuvoje“ (Lina Mickienė, VPB direktoriaus pavaduotoja)

„Prekių ir paslaugų klasifikavimas: kaip sudaryti teisingą sąrašą“ (Urtė Vrublevskytė, VPB Prekių ženklų ir dizaino skyriaus Ekspertizių poskyrio ekspertė)

„Dizaino registravimas: dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti“ (Asta Dapkė, VPB Prekių ženklų ir dizaino skyriaus Ekspertizių poskyrio ekspertė)

 „Grafiniai prekių ženklai, turintys aprašomųjų žodžių: kada grafika yra pakankama skiriamajam požymiui įgyti“ (Kristina Vilkienė, VPB Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja)

„Naujausia teismų praktika: kada ženklai laikomi klaidinančiai panašiais ir koks prekių ženklo naudojimas nėra laikomas pakankamu?“ (Inga Lukauskienė, advokatė, patentinė patikėtinė, advokatų profesinė bendrija „Žabolienė ir partneriai METIDA“)

„Dizaino apsauga: Crocs byla ir ko galime iš jos pasimokyti? Kaip dizaineriui nepraleisti lengvatinio apsaugos termino?“ (Edita Ivanauskienė, advokatė, patentinė patikėtinė, advokatės Editos Ivanauskienės kontora)