Seime priimtas naujos redakcijos Prekių ženklų įstatymas

Data

2018 12 04

Įvertinimas
2
Naujos redakcijos Prekių ženklų įstatymas.
Naujos redakcijos Prekių ženklų įstatymas.

2018 m. gruodžio 4 d. Seime priimti: Prekių ženklų įstatymo Nr. VIII-1981 pakeitimo įstatymas ir Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatymo Nr. IX-352 6, 7 straipsnių ir 4 priedėlio pakeitimo įstatymas.

Prekių ženklų įstatymu siekiama prekių ženklų registravimo ir apsaugos sistemą padaryti prieinamesnę, efektyvesnę, pritaikyti ją prie skaitmeninės aplinkos, taip pat supaprastinti, pagreitinti ir suderinti paraiškų padavimo, prekių ženklų registravimo ir kitas procedūras. Įstatymo projektu įgyvendinama 2015 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2015/2436 valstybių narių teisės aktams, susijusiems su prekių ženklais, suderinti.

Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatymo pakeitimais nustatyta nauja mokesčių struktūra ir dydžiai: vienas mokestis už prekių ženklo registravimą, išskiriamas mokestis, jei registruojamas kolektyvinis ar sertifikavimo ženklas, mokestis už prekių ženklų registracijos pripažinimą negaliojančia ar panaikinimą, nustatomi mokesčių ar jų dalies grąžinimo atvejai, kurie turėtų užtikrinti  subalansuotą prekių ženklų apsaugos lygį ir šios sistemos finansavimą.

Daugiau apie pagrindinės reglamentavimo naujoves skaitykite: https://bit.ly/2F8W2TE

Nuotraukos šaltinis: VPB archyvas.