Renginyje „Smart-up Lab 2018“ perspektyviausių inovacijų kūrėjams įteiktos premijos

Data

2018 10 25

Įvertinimas
2
Spalio 18–20 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusio renginio „Smart-up lab 2018“ dalyviai.
Spalio 18–20 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete vykusio renginio „Smart-up lab 2018“ dalyviai.

 

Spalio 18-20 d. Kaune, Lietuvos sveikatos mokslo universitete (LSMU), įvyko renginys „Smart-up Lab 2018“. Tai pirmą kartą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto kartu su partneriais organizuojama inovacijų laboratorija, skirta investuoti į perspektyviausius studentus, mokslininkus ir kitus tyrėjus, kuriančius komercinį potencialą turinčius produktus arba paslaugas, pritaikomus sveikatos sistemoje. Renginio metu buvo renkamos perspektyviausios idėjos, vertinimo komisijos darbe dalyvavo ir Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys.

Išrinktos įdomiausios bei perspektyviausios idėjos ir prototipų autoriams skirtas finansavimas jų įgyvendinimui: I -ąją vietą laimėjo Karolis Šabliauskas (dirbtinio intelekto panaudojimas chromosomoms atpažinti – kariotipo tyrimui) – 5000 Eur, II-ąją vietą laimėjo Tomo ir Robertos Zamaliauskų, Živilės Grabliauskienės ir Donato Miklušio idėja (pulsoksimetro pritaikymas odontologijoje) – 3000 Eur, III-ąją – Aurelijus Domeika (pusiausvyros testavimo ir treniravimo įrenginys) – 2000 Eur.

VPB ir LSMU nuolat bendradarbiauja pramoninės nuosavybės apsaugos srityje. Bendradarbiaujant su VPB, 2017 m. lapkričio mėnesį LSMU buvo įsteigtas pramoninės nuosavybės informacijos centras (PATLIB centras), kuris sudaro sąlygas LSMU ir Kauno klinikų akademinei bendruomenei geriau susipažinti su inovatyvių sprendimų apsaugos galimybėmis, su informacija apie apsaugotus pramoninės nuosavybės objektus (išradimų patentų, prekių ženklų, dizainų).

 

Vertinimo komisijos kriterijai

Renginio programa