Pasaulinėje intelektinės nuosavybės organizacijoje paminėta Baltijos valstybių šimtmečio sukaktis

Data

2018 09 28

Įvertinimas
4
FOTO.jpg

 

Šią savaitę Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Generalinių asamblėjų metu surengtas Baltijos valstybių šimtmečio paminėjimas.

2018 m. rugsėjo 24 d. – spalio 2 d. Ženevoje (Šveicarija) vyksta PINO Generalinių asamblėjų 58-osios sesijos susitikimai, į kuriuos susirinko daugiau nei 1 tūkst. delegatų iš PINO valstybių narių, nevyriausybinių organizacijų ir diplomatinių atstovybių.

Pažymint šiais metais minimą trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos, nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio jubiliejų, Generalinių asamblėjų metu atidaryta paroda „Baltijos šalių šimtmetis. Kūryba ir inovacijos, įkvėptos gamtos“. Parodoje demonstruojami visų trijų šalių inovacijos ir intelektinės nuosavybės teisėmis saugomi gaminiai, atspindintys Baltijos regiono identitetą ir gamtos bei technologijų sintezę. Lietuvai skirtos parodos dalies egzemplioriais pasirinkti devyni Lietuvos įmonių produktai.

Parodos atidarymo metu skambėjo Sauliaus Petreikio vadovaujamo Lietuvos, Latvijos ir Estijos atlikėjų kolektyvo atliekama muzikinė programa „Trys vėjai“, taip pat renginio svečiams pristatytas Baltijos šalių kulinarinis ir tautinis paveldas.

Minėjimo akimirkos ir video.

Brošiūra apie parodos gaminius.

PINO yra viena iš Jungtinių Tautų agentūrų, atsakinga už intelektinės nuosavybės klausimus tarptautiniu mastu. PINO valstybėmis narėmis yra beveik visos pasaulio šalys (191 valstybės). Lietuva PINO nare yra nuo 1992 m. PINO būstinė yra Ženevoje, Šveicarijoje.

Nuotraukos šaltinis: Violaine Martin (PINO)