2020-11-30

Naujas EPO tyrimas: komercializuojant išradimus pirmenybė teikiama Europos patentams

Europos patentų tarnyba (EPO) paskelbė studiją „Mokslo rezultatų vertinimas – patentų komercializacijos rezultatų suvestinė: Europos universitetai ir viešosios mokslinių tyrimų organizacijos“. Naujoji studija pastebi, kad Europos universitetai ir viešosios mokslinių tyrimų organizacijos savo išradimams komercializuoti vis dažniau naudoja patentus. Rezultatai atskleidžia, jog mokslo įstaigos į rinką pateikia daugiau nei trečdalį savo patentuotų išradimų.

EPO prezidentas António Campinos teigia: „Europos universitetai ir viešosios mokslinių tyrimų organizacijos atlieka itin svarbų vaidmenį mokslinių tyrimų srityje ir jų dėka šiandien galime džiaugtis stipriu proveržiu įvairiuose išradimuose. Ši ataskaita dar kartą parodo, jog norėdami „išvesti“ savo naujas technologijas iš laboratorijos į rinką, mokslo įstaigos naudojasi Europos patentais“.

Lapkričio 24 dieną paskelbtame tyrime priduriama, kad licencijavimas ir toliau išlieka dominuojančiu intelektinės nuosavybės komercializavimo metodu (sudaro 70 proc. visų išradimų komercializavimo), toliau seka bendradarbiavimas moksliniuose tyrimuose ir plėtroje (R&D) (14 proc.). Prekyba patentais sudarė 9 proc.

Studijoje taip pat, apklausus 241 universitetą ir mokslinių tyrimų organizaciją, pateikiama išsami informacija apie pastarųjų patentuotus išradimus, komercializavimo modelius ir iššūkius, nagrinėjamas technologijų perdavimo ir licencijavimo organizacijų vaidmuo naudojant patentus.

Studiją rasite čia: https://www.epo.org/service-support/publications.html?pubid=221#tab3.