Kviečia teikti Lietuvos išradėjų kandidatūras apdovanojimams „Europos išradėjas 2019“

Data

2018 07 31

Įvertinimas
0
Europosisradejas.jpg

 Europos patentų tarnyba (EPT) kviečia atrasti ir įvertinti ekonomikai ar visuomenei reikšmingų išradimų autorius, savo šalyse kuriančius inovacijas. EPT organizuojamiems apdovanojimams „Europos išradėjas 2019“ (angl. „European Inventor 2019“) Lietuvos išradėjai, mokslo ir verslo bendruomenės bei jų atstovai kviečiami jau dabar teikti pasiūlymus dėl Lietuvos išradėjų kandidatūrų.

 Siekiant suteikti kuo platesnį pripažinimą Lietuvos išradėjams, Valstybinis patentų biuras ragina mokslo, verslo bei kitas suinteresuotas bendruomenes ir jų atstovus aktyviai dalyvauti „Europos išradėjas 2019“ apdovanojimuose ir EPT teikti pasiūlymus dėl Lietuvos išradėjų kandidatūrų šiose kategorijose: „Pramonė“ („Industry“), Mažosios ir vidutinio dydžio įmonės“ („SMEs”), „Tiriamasis darbas“ („Research”), „Viso gyvenimo pasiekimai“ („Lifetime achievement”). Nacionalinė kandidatų atranka nėra vykdoma, asmenys gali teikti savo kandidatūrą ir patys. Pagal apdovanojimų „Europos išradėjas 2019“ taisykles kandidatai privalo turėti galiojantį Europos patentą.

 Susipažinti su išsamia informacija apie apdovanojimus bei siūlyti kandidatus, užpildant kandidatų anketą, galima EPT interneto svetainėje. Kandidatūrų „Europos išradėjas 2019“ apdovanojimams laukiama iki š. m. rugsėjo 28 d.

 Praėjusiais metais 15 finalininkų buvo atrinkti iš daugiau nei 500 apdovanojimams pateiktų išradėjų kandidatūrų. Tai didžiausias kandidatų skaičius nuo pat apdovanojimų organizavimo pradžios.

 Nuo 2006 m. organizuojami „Europos išradėjo“ apdovanojimai yra vienas reikšmingiausių inovacijas ir jų apsaugą populiarinančių renginių Europoje. 2015 m. Valstybinis patentų biuras apdovanojimams „Europos išradėjas 2016“ pateikė prof. Armino Ragausko kandidatūrą. Prof. A. Ragauskas ir jo komanda tapo vienais iš trijų finalistų mažų ir vidutinių įmonių („SMEs“) kategorijoje. Šis EPT įvertinimas prof. A Ragauskui ir jo kolegoms skirtas už išrastą neinvazinį galvospūdžio matavimo būdą, apsaugotą Europos patentais Nr. EP1018942 ir EP2111787.

Daugiau informacijos apie EPT ir apdovanojimus „Europos išradėjas 2019“ (anglų kalba).

Nuotraukos šaltinis: www.epo.org