Konferencijoje – dėmesys prekių ženklų reformai bei instituciniams ir alternatyviems ginčų dėl prekių ženklų ir domenų sprendimo būdams 

Data

2019 05 29

Įvertinimas
3
Konferencija 4.png

2019 m. gegužės 22 – 23 dienomis Valstybinis patentų biuras (VPB), bendradarbiaudamas su ES intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT), surengė konferenciją „Pagrindiniai prekių ženklų ir domenų apsaugos bei ginčų sprendimo sistemos aspektai“. Renginyje Lietuvos ir užsienio lektoriai – teisininkai, mediacijos ekspertai, ESINT ir VPB atstovai – dalinosi įžvalgomis apie naujoves prekių ženklų ir domenų apsaugos ir ginčų srityje.   

Konferencijoje dalyviai supažindinti su naujais prekių ženklų tipais, prekių ženklų ir domenų apsaugos bei teisių gynimo galimybėmis ir naujausia ginčų sprendimo praktika. Taip pat apžvelgti ir naujosios Prekių ženklų reformos pirmieji įgyvendinimo rezultatai. Galime pasidžiaugti: gauta pirmoji paraiška registruoti naujo tipo garsinį prekių ženklą, gautas pirmasis prašymas ženklo registraciją pripažinti negaliojančia ir net 43 kartus pasinaudota skubios ekspertizės galimybe.

Antrąją dieną daugiau dėmesio skirta alternatyviems ginčų sprendimo būdams: mediacijos ekspertai dalijosi patirtimi sprendžiant ginčus be teismo Europos Sąjungoje bei Lietuvoje, o KTU interneto paslaugų centro atstovas apžvelgė ginčų dėl domenų praktiką. Mediacijos ekspertai atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje mediacija ginčuose dėl prekių ženklų bei domenų dar nėra plačiai taikoma. Atsižvelgiant į taikaus ginčų sprendimo būdų privalumus, ekspertai siūlo aktyviau naudotis mediacijos galimybėmis. KTU ekspertas antrino dėl mediacijos taikymo ir tuo pačiu akcentavo, kad visų pirma, domeną būtina tinkamai apsaugoti.  

Renginyje dalyvavo daugiau nei 100 patentinių patikėtinių, teisininkų bei verslo atstovų.      

 

Konferencijos pranešimai: