BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Jaunojo dizainerio prizas 2022

Data

2022 07 05

Įvertinimas
1
jdp-cover.png

Jau 12-ą kartą Vilniaus dailės akademijos surengtų „Jaunojo dizainerio prizo 2022“ apdovanojimų metu paaiškėjo geriausi šių metų Lietuvos jaunieji dizaineriai keturiose kategorijose. Šiais metais konkurso organizatoriai gavo net 62 paraiškas, o į finalą pateko po 3 dalyvius iš kiekvienos kategorijos.

Susipažinti su visų konkursantų darbais galite čia: https://jdp.lt/nugaletojai/.

Valstybinis patentų biuras (VPB), įgyvendindamas bendradarbiavimo su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba projektą, įteikė papildomus specialiuosius prizus visose 4 kategorijose:

  • Linai Navickaitei (dizaino tyrimų kategorija) už darbą „Lietuviškų medžiagų biblioteka”;
  • Dovydui Puolikui (komunikacijos dizaino kategorija) už darbą „Dėmesio lavinimo žaidimas ikimokyklinio amžiaus vaikams”;
  • Emilijai Jasiulytei (mados dizaino kategorija) už darbą „Portmantò. Saugumo jausmo ir nežinomybės dualumas kaip inspiracija kūrėjui”;
  • Vytautui Vizbarui (produkto dizaino kategorija) už darbą „Buitinis kietųjų dalelių oro filtras Aidas”.

VPB atstovas Lukas Valentukevičius, dalyvavęs VPB specialiojo prizo vertinimo komisijoje, džiaugiasi turėjęs galimybę pažvelgti į jaunųjų Lietuvos dizainerių kūrybinį procesą ir jo rezultatus. L.Valentukevičius sako, jog kiekvienos valstybės ateitis yra kūrybingi ir aktyvūs piliečiai. Jaunieji dizaineriai yra puikus tokių piliečių pavyzdys. Manome, kad pramoninė nuosavybė bei jos apsauga yra itin svarbi ne tik jauniesiems dizaineriams, bet ir Lietuvai bei visai Europai. Todėl siekiame šia tema šviesti, priminti jauniesiems kūrėjams, kad kūrinio registravimas leidžia ne tik apsaugoti, bet ateityje ir lengviau komercializuoti kūrybos rezultatus.

Dvylika komisijos išrinktų finalininkų darbų iki liepos 30 dienos bus eksponuojami Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius).