Finansinė parama MVĮ, kuriančioms ir norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę – V etapo apžvalga

Data

2021 10 12

Įvertinimas
0
SME-Fund-5-ataskaita-cover.png

Pasibaigus penktajam Europos Komisijos (EK) ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) projekto, skirto suteikti finansinę paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę, etapui, norime pasidalinti ir trumpai apžvelgti šio laikotarpio pasiekimus.

Bendra ES valstybių apžvalga

Per rugsėjo mėnesį, V šio projekto etapą, prašymus kompensacijoms skirti iš viso pateikė 2 670 pareiškėjų iš skirtingų ES valstybių, taip išreikšdami norą pasinaudoti beveik 5 798 kompensavimo paslaugų pagal šį projektą galimybėmis. Dažniausiai, kaip ir prieš tai vykusių keturių etapų metu, buvo prašoma skirti kompensaciją ES prekių ženklams registruoti (2 935 ketinami registruoti ES prekių ženklai) ir nacionalinių prekių ženklų registracijai (1 837 nacionaliniai prekių ženklai atskirose ES valstybėse). Pareiškėjai taip pat pažymėjo ketinantys registruoti jau kiek mažiau dizainų nei prieš tai vykusiais etapais, t. y. 567 Bendrijos dizainus  (121 prašymu mažiau negu IV-ojo etapo metu), tačiau kiek daugiau nacionalinių – 275 (IV-ojo etapo metu – 237). Dėl IPScan (intelektinės nuosavybės išankstinio įvertinimo) paslaugos išlaidų kompensavimo irgi kreipėsi daugiau pareiškėjų (184) nei ketvirtojo etapo metu (165).

Lietuvos statistika

Džiaugiamės, jog Lietuvos MVĮ ir toliau labai aktyviai dalyvauja šiame projekte ir rikiuojasi šalia didžiųjų ES valstybių: verslo subjektai per I-V etapus yra pateikę iš viso 575 prašymus, iš kurių penktajame etape Lietuvos MVĮ pateikė net 147 prašymus skirti kompensaciją padengti registravimo išlaidas dėl 135 ES prekių ženklų, 101 nacionalinio prekių ženklo Lietuvoje, 39 nacionalinių prekių ženklų kitose ES valstybėse, 30 Bendrijos dizainų ir 80 nacionalinių dizainų  Lietuvoje. Galimybe kompensuoti IPScan paslaugos mokesčio dalį ketina pasinaudoti 13 pareiškėjų. Dėl kompensacijos penktajame etape ir šį kartą dažniausiai kreipėsi mikro įmonės (78,2 proc.), mažos įmonės sudarė 15 proc., o vidutinių įmonių skaičius šiek tiek pakilo ir sudarė 6,8 proc. (IV-ojo etapo metu – 3,91 proc.).

Startavo papildomas šeštasis etapas

Spalio 1 d. startavo šeštasis ir jau paskutinis šių metų MVĮ fondo projekto etapas, tad labai kviečiame Lietuvos MVĮ pasinaudoti galimybe apsaugoti savo intelektinę nuosavybę. Pasinaudoti projekto galimybėmis yra itin paprasta, tačiau labai svarbu laikytis šių projekto procedūrinių žingsnių ir nustatytų terminų:

  • gerai apgalvoti, kuria paslauga norima pasinaudoti;
  • pateikti prašymą dėl norimos kompensacijos ESINT;
  • sulaukti teigiamo ESINT sprendimo dėl kompensacijos;
  • jei negautas sprendimas, kreiptis tiesiogiai į ESINT el. paštu smefund@euipo.europa.eu;
  • tik sulaukus teigiamo sprendimo dėl kompensacijos skyrimo, per 30 dienų terminą paduoti paraišką dėl savo prekių ženklo/-ų ir/ar dizaino/-ų registravimo arba kreiptis dėl IPScan paslaugos;
  • ir galiausiai pateikti prašymą ESINT dėl kompensacijos išmokėjimo.

Plačiau apie projektą: https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/islaidu-in-objektu-apsaugai-kompensavimas.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams galite kreiptis tiesiogiai į ESINT – smefund@euipo.europa.eu arba į Valstybinį patentų biurą – mviprojektas@vpb.gov.lt.

Praeitų etapų statistiką galite peržvelgti čia: I etapas; II etapas; III etapas; IV etapas.