Finansinė parama mažoms ir vidutinėms įmonėms, kuriančioms ir norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę – I ketvirčio apžvalga

Data

2022 04 28

Įvertinimas
0
SME-Fund-I-ketv.png

Europos Komisija ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT) ir šiais metais tęsia Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projektą, kuriuo siekiama suteikti finansinę paramą MVĮ, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

Per I-ąjį šių metų ketvirtį šia finansine parama pasinaudojo jau beveik 6500 Europos Sąjungos MVĮ.  Vien per šių metų kovo mėnesį ES MVĮ pateikė 2546 prašymų kompensacijai gauti, kas sudaro 20 proc. daugiau lyginant su pernai metais pateiktomis paraiškomis (2105). Norime pasidžiaugti, kad Lietuvos verslas taip pat aktyviai dalyvauja šiame projekte. Lietuvos MVĮ per I-ąjį ketvirtį iš viso pateikė jau 233 prašymus, kas sudaro 25 proc. daugiau prašymų lyginant su 2021 metais kuomet buvo pateikta iš viso 186 prašymai. Š. m. I-ajame ketvirtyje Lietuva rikiuojasi devintoje vietoje.

Kaip ir pernai metais, šiais metais daugiausia prašymų kompensacijai gauti pateikė mikro įmonės (75,1 proc.) ir mažos įmonės (18,9). Šiais metais vidutinės įmonės kol kas dar nėra pateikusios prašymų kompensacijai gauti.

Kviečiame mažas ir vidutines pasinaudoti šia puikia galimybe apsaugoti savo intelektinę nuosavybę pigiau, nes šiais metais kompensacijos dydžiai dar didesni nei pernai. Pasinaudojus MVĮ fondo parama, jūs galite susigrąžinti:

  • 90 proc. IP Scan paslaugos išlaidų.
  • 75 proc. ES, nacionalinio, regioninio lygmens prekių ženklų ir dizaino mokesčių sumos.
  • 50 proc. tarptautinio prekių ženklo ir dizaino mokesčių sumos.
  • 50 proc. nacionalinio lygmens patentų mokesčių sumos.

Dalyvauti projekte labai paprasta, o nauda didelė, tad nepraleiskite progos laiku ir tinkamai apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

Daugiau informacijos apie šį projektą: https://vpb.lrv.lt/lt/aktualu/mvi-fondo-projektas-mazoms-ir-vidutinems-imonems-norincioms-apsaugoti-savo-in-2022-2024-metams.

Jei turite klausimų, maloniai prašome kreiptis tiesiogiai į ESINT adresu: information@euipo.europa.eu arba į Valstybinį patentų biurą adresu: mviprojektas@vpb.gov.lt.

APSAUGOKITE SAVO INTELEKTINĘ NUOSAVYBĘ PIGIAU!