Europos patentų tarnybos išradimo paieškos paslauga Lietuvos išradėjams – nuo šiol daug pigiau ir paprasčiau

Data

2021 02 17

Įvertinimas
0
EPT-search.png

2021 metais įsigaliojo atnaujintas Valstybinio patentų biuro (VPB) ir Europos patentų tarnybos (EPT) administracinis susitarimas dėl paieškų vykdymo mokesčio sumažinimo, kuris numato esminius finansinius pokyčius, leidžiančius nacionalinių paraiškų pareiškėjams kur kas pigiau ir efektyviau pasinaudoti EPT teikiama išradimo paieškos paslauga. Išradimo paieškos paslauga yra labai naudinga tiems Lietuvos pareiškėjams, kurie nacionalinės patento paraiškos pagrindu nori gauti išradimo technikos lygio  paieškos ataskaitą iš pasaulyje pripažintos išradimų paieškos tarnybos EPT.

EPT Administracinės tarybos sprendimu nustatytas paieškos mokestis yra 2 336 Eur. Pagal dvišalį EPT ir VPB susitarimą, Lietuvos pareiškėjams paieškos mokesčio dydis, pritaikius 80 procentų nuolaidą, yra tik 467,20 Eur.

Pagal atnaujintą VPB ir EPT susitarimą pareiškėjams nebereikia iš anksto sumokėti viso paieškos mokesčio ir laukti 80 procentų jo kompensavimo. Nuo šiol pareiškėjas turės sumokėti tik 20 procentų šio mokesčio, t.y. 467,20 Eur ir paieškos ataskaitoje cituojamų elektroninių dokumentų kopijų parengimo išlaidų mokestį. Paieškos mokestis mokamas per VPB, kuris, gavęs pareiškėjo prašymą atlikti išradimo paiešką, persiunčia reikalingus nacionalinės patento paraiškos dokumentus EPT.

Daugiau informacijos apie EPT išradimo paieškos paslaugą, jos naudą Lietuvos išradimų kūrėjams ir galimybes ja pasinaudoti rasite čia: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/isradimu-patentai/patentuotu-isradimu-paieska/paieskos-europos-patentu-tarnyboje.