2024-12-03

Austrijos patentų tarnyba švenčia 125 metų veiklos jubiliejų ir kviečia kurti tvariai

1899 m. sausio 2 d. Austrijos laikraštis „Neue Freie Presse“ visuomenei pranešė apie Imperatoriškos ir karališkos patentų tarnybos įkūrimą ir veiklos, kuri tęsiasi jau 125 metus, pradžią.

Šiai istorinei progai paminėti Austrijos patentų tarnyba suorganizavo tarptautinę konferenciją „Intelektinė nuosavybė ir ekologiška bei skaitmeninė ekonomika“, kuri vyko 2024 m. lapkričio 28 – 29 d. Vienoje, Austrijoje. Tarptautinės konferencijos metu daugiausia dėmesio buvo skirta intelektinės nuosavybės, kuri reikšmingai prisideda prie tvarių ir skaitmeninių sprendimų priėmimo bei įgyvendinimo, svarbai aptarti.

Konferencijoje ir jubiliejiniame renginyje dalyvavo Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotoja Lina Mickienė ir Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus patarėja Liūnė Storoženkaitė, kurios Austrijos patentų biurui įteikė tautinę juostą, reprezentuojančią Lietuvos kultūrą ir tradicijas, kartu pažymint Lietuvos ir Austrijos valstybių istorines sąsajas. Renginyje taip pat dalyvavo 27 pasaulio valstybių intelektinės nuosavybės tarnybų atstovai, Austrijos ministerijos, universitetų ir verslo bendruomenė.

Konferenciją atidarė Austrijos patentų tarnybos prezidentas Stefan Harasek, kuris savo įžanginėje kalboje pabrėžė intelektinės nuosavybės ir inovacijų svarbą einant tvarumo link, pasidžiaugdamas, kad su kiekvienais metais Austrijoje auga žaliųjų technologijų patentų skaičius, kas rodo, kad tvarumas užima labai svarbią vietą Austrijos visuomenėje.

Konferencijos metu savo įkvepiančius pranešimus pristatė Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos generalinis direktorius Daren Tang, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos vykdomasis direktorius João Negrão ir Europos patentų tarnybos prezidentas António Campinos. Pranešėjai atkreipė dėmesį, kad šiandieninėje besikeičiančioje visuomenėje intelektinės nuosavybės tarnybos nebėra tik patentų, prekių ženklų ir dizainų sergėtojos, jos – inovacijų skatintojos, o intelektinė nuosavybė – tai jungtis tarp idėjų ir rinkos.

Konferencijos panelinėje diskusijoje dalyvavo Vienos universiteto ir Austrijos verslo atstovai, kurie dalinosi savo įžvalgomis ir patirtimi žaliųjų technologijų skatinimo klausimais. Diskusijos dalyviai bendrai sutarė, jog tam, kad tvarūs sprendimai virstų realybe būtinas technologijų bendruomenės: universitetų, verslo, MVĮ glaudus bendradarbiavimas. Panelinės diskusijos dalyviai taip pat diskutavo apie intelektinės nuosavybės svarbą tvarumo srityje, pabrėždami, kad patentai užima svarbią vietą skatinant žaliąsias technologijas, o Austrija yra viena iš lyderiaujančių šalių žaliųjų technologijų srityje.

Renginio metu išsakytoms mintims pritaria ir Lina Mickienė, Valstybinio patentų biuro direktoriaus pavaduotoja, teigdama, kad „Kiekvienos valstybės intelektinės nuosavybės tarnybos pareiga – padėti verslui paversti idėjas vertingais visuomenei sprendimais, kurie ypač atliepia šiandienos tvarumo iššūkius ir poreikius. Šiuolaikinės intelektinės nuosavybės tarnybos, įskaitant ir Valstybinį patentų biurą Lietuvoje, plečia savo veiklas ir ne tik registruoja, bet ir šviečia visuomenę intelektinės nuosavybės apsaugos klausimais, teikia konsultacinę, pagal įvarius projektus – net ir finansinę, paramą išradėjams ir MVĮ.

Austrijos patentų biuras, švęsdamas 125 metų jubiliejų, dėkojo savo tarptautiniams partneriams už glaudų bendradarbiavimą skatinant inovacijas ir intelektinės nuosavybės apsaugą.

Daugiau informacijos apie renginį ir Austrijos patentų tarnybą galite rasti čia.