Atvirai apie komercines paslaptis – nuotolinėje VPB ir ESINT konferencijoje „Komercinių paslapčių apsauga“ (susipažinkite su lektorių pranešimais)

Data

2020 12 03

Įvertinimas
1
konf-vizualas.png

Valstybinis patentų biuras, vykdydamas dvišalio bendradarbiavimo susitarimą su Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (toliau – ESINT), surengė nuotolinę konferenciją „Komercinių paslapčių apsauga“. Konferencijoje kalbėta, kas gi tos komercinės paslaptys, kokia jų kuriama pridėtinė vertė ir kaip jas galima apsaugoti verslo procesuose.

Džiaugiamės, kad dvi dienas vykusi konferencija sulaukė didelio susidomėjimo iš teisės bendruomenės, verslo atstovų ir plačiosios visuomenės. Tai rodo, jog efektyvus intelektinės nuosavybės objektų valdymas įmonės viduje ir santykiuose su išorės partneriais tampa vis aktualesnis.

Pranešimus konferencijoje pristatė užsienio ir Lietuvos ekspertai: Tilburgo universiteto ir Tilburgo teisės ir ekonomikos centro profesorius, Philips International B.V. vyriausiasis patarėjas, Teisės departamento viceprezidentas Erik Vermeulen aptarė naujas komercinių paslapčių strategijas, Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Patentų teisės departamento Patentų teisės skyriaus vadovė Tomoko Miyamoto pristatė tarptautinę komercinių paslapčių apsaugos praktiką bei PINO iniciatyvas šioje srityje. Lietuvos pranešėjai taip pat dalinosi savo praktinėmis įžvalgomis: KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro intelektinės nuosavybės valdymo vadovė Greta Žėkienė pasidalino KTU gerąja praktika ir patirtimi, „Thermo Fisher Scientific“ intelektinės nuosavybės direktorė Eglė Radzevičienė papasakojo su kokiais iššūkiais šioje srityje susiduria ši didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. AB „Žemaitijos pienas“ vyriausioji teisininkė Dalia Višinskytė pasidalino šios įmonės patirtimi saugant komercines paslaptis, advokatų kontoros „Triniti Jurex“ partnerė, advokatė, patentinė patikėtinė Aurelija Rutkauskaitė apžvelgė komercinių paslapčių apsaugos ir nekonkuravimo susitarimus, įmonės „Brolis Sensor Technology“ bendraįkūrėjas ir technologijų vadovas Augustinas Vizbaras aptarė intelektinės nuosavybės kūrimo ir valdymo praktiką aukštųjų technologijų įmonėje. Lazerių įmonės UAB „Femtika“ direktorius Vidmantas Šakalys papasakojo, kokie gi iššūkiai laukia norint apsaugoti savo know-how mokslinių tyrimų srityje.

Su lektorių pranešimais galite susipažinti čia: https://vpb.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/svietimas/renginiai-2