Atvira pamoka mokiniams tema „Intelektinė nuosavybė: kas tai yra ir kodėl ją reikia saugoti?“

Data

2018 11 23

Įvertinimas
0
DSC00257.JPG

Šiandien, lapkričio 23 d. Valstybiniame patentų biure (VPB) įvyko atvira pamoka mokiniams tema „Intelektinė nuosavybė: kas tai ir kodėl ją reikia saugoti?“. VPB apsilankė Vilniaus Baltupių progimnazijos 7 klasės ir VDU „Atžalyno“ progimnazijos 5 klasės mokiniai.

Pamokos metu VPB Apeliacinio skyriaus specialistė Irmina Valaitė vaikams patraukia forma pristatė intelektinės ir pramoninės nuosavybės sąvokas, mokė kaip atskirti išradimus, prekių ženklus bei dizainus. Taip pat įvyko ir VšĮ „STEP AS“ edukacinių projektų koordinatorės Jūratės Mažeikytės kūrybinės dirbtuvės „Aš išradėjas“, kurių metu mokiniai skatinti mąstyti nestandartiškai ir kurti.

VPB kartu su VšĮ „STEP AS“ dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“, kurio pagrindinis tikslas yra paskatinti pažangiausius mokinius, padėti susiorientuoti renkantis ateities profesiją bei motyvuoti ir suteikti galimybę kitaip pažvelgti į mokslą, meną, gamtą, kultūrą. Mokiniai – viena iš VPB tikslinių auditorijų, kurios ugdymas yra itin svarbi švietimo apie intelektinės nuosavybės apsaugos svarbą dalis. Vykdant šį projektą nuo 2017 metų VPB aplankė jau 204 mokiniai.

Nuotraukos šaltinis: VPB archyvas.