Ar prekės ženklas „L‘OCCITANE“ naudojamas iš tikrųjų - VPB Apeliacinio skyriaus sprendimas

Data

2020 10 14

Įvertinimas
0
l-occitane-vizualas.png

Valstybinio patentų biuro Apeliacinis skyrius 2020 m. spalio 13 d. rašytinio proceso tvarka priėmė sprendimą Nr. 2Ap-2106 dėl suinteresuoto asmens UAB „RUBELA“ prašymo Nr. PPNZ-4 panaikinti LABARATOIRES M&L, Societe Anonyme priklausantį prekių ženklą „L‘OCCITANE“, registracijos Nr. 27301.

Siekdamas panaikinti prekės ženklo registraciją, suinteresuotas asmuo teigė, jog prekių ženklas „L‘OCCITANE“ nebuvo naudojamas Lietuvoje 3 ir 5 klasės prekėms („muilas, parfumerijos gaminiai, eteriniai aliejai, kosmetika“ ir „oro gaivikliai, dezodorantai“), kurioms jis registruotas, daugiau kaip penkerius metus (konkrečiu atveju buvo privaloma įrodyti 5 metus iki panaikinimo prašymo pateikimo dienos).

Europos Sąjungos Teisingumo Teismo paraktika rodo, kad prekių ženklas yra naudojamas iš tikrųjų, kai jis naudojamas pagal savo pagrindinę paskirtį – užtikrinti prekių ar paslaugų kilmės tapatumą pirkėjui ar galutiniam naudotojui, leidžiant jam atskirti vienas prekes ar paslaugas nuo kitų, esančių rinkoje. Svarbūs tokiu atveju ir faktai bei aplinkybės, parodantys prekių ženklo komercinį naudojimą versle, ypač jo naudojimą tam tikrame ekonomikos sektoriuje. Todėl VPB Apeliacinio skyriaus ekspertai, spręsdami dėl ženklo panaikinimo prašymo, vertino „L‘OCCITANE“ prekių ženklo naudojimo pobūdį, vietą, laiką bei apimtį.

Vertinant naudojimo laiką, pripažįstama, kad ženklas turi būti buvęs naudotas ne ištisus 5 metus, o veikiau – laikotarpiu per 5 metus. Ginčijamo ženklo savininko pateiktos sąskaitos faktūros, internetinės platformos ekranvaizdžiai, straipsniai iš žiniasklaidos patvirtino platų ginčijamu žymeniu pažymėtų prekių asortimentą, tęstinį žymens naudojimą. Ženklo naudojimo teritoriją neabejotinai patvirtina ir Lietuvos teritorijoje veikiančių 11 parduotuvių, elektroninė parduotuvė.

Ginčijamo žymens savininko pateikti įrodymai VPB ekspertams taip pat leido pripažinti, kad ginčijamas ženklas „L‘OCCITANE“ buvo naudojamas pagal savo funkciją – pateikiamas ant prekių, kurioms buvo registruotas, pakuočių, straipsniuose žiniasklaidoje ir Facebook paskyroje kartu teikiant nuorodą į žymimas prekes. Ženklo atvaizdas ant pakuočių, katalogų, reklaminės medžiagos ar sąskaitų, tiesiogiai įrodo, kad ženklas naudojamas iš tikrųjų.

Galiausiai vertinant ginčijamo ženklo naudojimo apimtį, ženklo savininkas turėjo pakankamai rimtus ketinimus įgyti komercinę padėtį atitinkamoje rinkoje – aktualiu laikotarpiu Lietuvoje veikė fizinės bei elektroninė parduotuvės, reikšmingi ginčijamu ženklu pažymėtų prekių importo kiekiai į Lietuvą, nemažos investicijos ir į šio prekių ženklo reklamą Lietuvoje.

Apeliacinis skyrius, įvertinęs ginčijamo ženklo savininko pateiktų įrodymų visumą, nusprendė, kad ginčijamas prekių ženklas „L‘OCCITANE“ buvo naudojamas iš tikrųjų registracijoje nurodytoms 3 ir 5 klasės prekėms ir suinteresuoto asmens prašymą atmetė.

Šis VPB Apeliacinio skyriaus sprendimas dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui. Su visu sprendimo tekstu galite susipažinti Protestų duomenų bazėje, sprendimas bus paskelbtas ir VPB OB (Valstybinio patentų biuro oficialus biuletenis, 2020 m. spalio 25 d.).