2023-10-27

Antrą lapkričio savaitę baigsis MVĮ fondo čekių 1 ir 2 finansavimas

Svarbios naujienos Europos Komisijos ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (ESINT) vykdomame „Mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) fondo projekte“, skirtame padėti Europos Sąjungos šalyse registruotoms MVĮ naudotis savo intelektinės nuosavybės teisėmis. Čekiui 1 ir čekiui 2, kurie skirti „IP Scan“ paslaugoms bei prekių ženklams ir dizainui finansuoti šiais metais MVĮ fonde numatyta 25 milijonai eurų. Dėl didelio susidomėjimo šiais čekiais, beveik visos MVĮ fonde numatytos lėšos 2023 metams jau yra paskirstytos, prognozuojama, kad jau š. m. lapkričio 10 d. paraiškų priėmimas šiems dviem čekiams bus sustabdytas.

Šiais metais nuo 2023 m. sausio 23 d. MVĮ fondo projektui pateikta daugiau kaip 40 tūkstančių MVĮ paraiškų, iš jų - arti tūkstančio iš Lietuvos MVĮ. Atkreipiame dėmesį, kad čekio 3 ir čekio 4, kurie skirti patentams ir Bendrijos augalų veislėms, finansavimas bus teikiamas ir toliau pagal eiliškumo principą, kol bus panaudotos visos jam 2023 m. skirtos lėšos. Paraiškos šiems čekiams gali būti teikiamos iki gruodžio 8 d. arba kol baigsis numatytos lėšos.

Kviečiame visus norinčius dar šiais metais pasinaudoti kompensacija „IP Scan“ paslaugai ar prekių ženklų, dizaino registracijos mokesčiui gauti, nedelsti ir pateikti paraišką čekiui gauti. Detalų projekto pristatymą video formatu lietuvių kalba kviečiame žiūrėti čia arba kviečiame pasinaudoti elektroniniu vedliu, kuriame žingsnis po žingsnio aprašytas MVĮ paskyros sukūrimo procesas.

Dėl papildomos informacijos ar kilus klausimams, kviečiame kreiptis tiesiogiai į ESINT [email protected] arba į Valstybinį patentų biurą el. paštu [email protected], telefonu +370 5 278 02 97 ar registruotis nuotolinei konsultacijai internetu https://intelektine.lt/konsultacijos.