2025 m. geografinių nuorodų konferencija: išsaugoti paveldą, puoselėti ateitį
2025 m. sausio 28-29 d. Alikantėje, Ispanijoje įvyko Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) kartu su Europos Komisija organizuota konferencija, kurios metu ekspertai, politikos formuotojai ir suinteresuotosios šalys iš įvairių pasaulio šalių aptarė pasiekimus, iššūkius ir galimybes amatų, pramonės ir žemės ūkio produktų geografinių nuorodų srityje. Konferencija sulaukė didelio susidomėjimo, joje dalyvavo beveik 2 000 dalyvių gyvai ir nuotoliniu būdu. Konferencijoje taip pat dalyvavo Valstybinio patentų biuro Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus patarėja Liūnė Storoženkaitė.
Atidarymo ceremonijoje sveikinimo kalbas tarė EUIPO vykdomasis direktorius João Negrão, Europos Komisijos, Europos Parlamento bei ES Tarybai pirmininkaujančios Lenkijos atstovai.
Konferencijos pirmos dienos panelinėse diskusijoje dalyvavo Europos Komisijos, ministerijų, gamintojų, įvairių asociacijų ir organizacijų atstovai, kurie aptarė amatų geografinių nuorodų svarbą šalies ekonomikai, užimtumui, prekybai ir turizmui regionuose ir su tuo susijusius iššūkius. Taip pat buvo aptarti vynų, spiritinių gėrimų ir žemės ūkio produktų sistemos reformos pagrindiniai pokyčiai ir galimybės.
Panelinėse diskusijose ES ir nacionalinių institucijų, akademinės bendruomenės atstovai bei pramonės specialistai dalijosi įžvalgomis apie geografinių nuorodų valdymą, teisinės apsaugos stiprinimą ir geografinių nuorodų įtaką tvarumui.
Antrąją konferencijos dieną buvo gilinamasi į teisinius geografinių nuorodų aspektus, ryšį tarp prekių ženklų ir geografinių nuorodų, taip pat gamintojų patirtį geografinių nuorodų teisių gynimo srityje.
Konferencijos pranešėjai ir dalyviai bendrai sutarė, kad geografinės nuorodos yra svarbus intelektinės nuosavybės turtas, kuris skatina konkurenciją, inovacijas, turizmą ir atlieka svarbų vaidmenį šalių ekonomikai.
Konferenciją uždarė EUIPO vykdomasis direktorius João Negrão, kuris savo įkvepiančioje kalboje akcentavo, kad intelektinė nuosavybė – tai jungtis tarp idėjų ir rinkos, pabrėžiant nuolatinio bendradarbiavimo tiek ES, tiek tarptautiniu lygiu svarbą.
Konferencijos metu EUIPO biure vyko paroda, kurios metu konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su įvairių šalių gaminiais su saugomomis geografinėmis nuorodomis. Šiemet konferencijos fotografijų parodoje Lietuvai atstovavo Daujėnų naminė duona, Seinų / Lazdijų krašto medus, lietuviškas varškės sūris, Stakliškių midus. Lietuvos stendas papildytas lietuviškos lininės tekstilės ir Vilniaus krašto verbų nuotraukomis, kurios simbolizuoja tradicinius Lietuvos amatus.
Atnaujinimo data: 2025-02-06
Taip pat skaitykite:
Valstybinis patentų biuras pristato 2024 m. statistikos leidinį
Valstybiniame patentų biure įvyko susitikimas su Europos patentų tarnybos (EPT) atstovais