2020 m. ESINT klastočių statistika: apžvalga

Data

2021 07 08

Įvertinimas
2
ESINT-stat.png

Remiantis Europos piliečių ir intelektinės nuosavybės (IN) tyrimu, kurį atlieka Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (ESINT), vartotojams vis dar sudėtinga atskirti tikras prekes nuo klastočių. Beveik kas dešimtas europietis (9 proc.) teigė buvęs suklaidintas ir įsigijo klastotes. Lietuvoje šis rodiklis kiek viršija ES vidurkį ir yra 11 proc.

Be to, 2020 m. daugiau nei 70 proc. europiečių pirko internetu, o neužtikrintumas dėl prekių klastočių išlieka pagrindiniu ES piliečiams susirūpinimą keliančiu klausimu.

Svarbu paminėti, kad prekių klastotės sudaro 6,8 proc. ES importo, kurio vertė 121 mlrd. eurų ir jų randama visuose sektoriuose – pradedant kosmetikos gaminių ir žaislų, vyno ir gaiviųjų gėrimų, elektronikos prekių ir baigiant aprangos ir net pesticidų sektoriumi. Šios prekės gali kelti rimtą pavojų vartotojų sveikatai ir saugumui.

Per koronaviruso pandemiją susirūpinimas dėl prekių klastočių dar labiau padidėjo. Dėl suklastotų vaistų, pavyzdžiui, antibiotikų, nuskausminamųjų bei kitų medicinos reikmenų, pavyzdžiui, asmeninių apsaugos priemonių ir veido kaukių, platinimo atkreiptas ypatingas dėmesys į šią problemą, nes pažeidėjai naudojasi žmonių neužtikrintumu dėl naujo gydymo ir vakcinų.

Prekių klastotės ne tik kelia pavojų žmonių sveikatai ir saugumui, bet taip pat dažnai sukelia finansinius nuostolius.

Visą tyrimą galite peržiūrėti čia.