Visos naujienos

Šiuo vadovu siekiama įmonėms, išradėjams ir jų atstovams suteikti informaciją dėl Bendro galiojimo Europos patento gavimo procedūros, kai EPT išduoda atitinkamą Europos patentą remiantis Europos patentų konvencija...

Pirkimo objektas – Studijos dėl intelektinės nuosavybės kūrimo ir apsaugos paskatų parengimo paslaugos. Studija turi apimti visą intelektinės nuosavybės sritį, identifikuojant pačius svarbiausius aspektus, kurie turi įtakos valstybės ekonominei plėtrai ir pažangai.

13-oji AIPPI Baltijos šalių konferencija apie intelektinę nuosavybę „Pasaulis Baltijos šalyse – Baltijos šalys Pasaulyje“ po kelių metų pertraukos organizuojama Vilniuje.

Europos patentų tarnyba kartu su Europos investicijų banku paskelbė bendrą tyrimą „Giliųjų technologijų (angl. deep tech) naujovės išmaniosiose prijungtosiose technologijose: Europos ir Jungtinių Amerikos Valstijų MVĮ lyginamoji analizė“.

Intelektinė nuosavybė yra labai svarbi verslo kūrimo ir savirealizacijos priemonė. Intelektinės nuosavybės teisės ne tik leidžia sąžiningai verslui konkuruoti rinkoje, bet ir suteikia didelę ekonominę naudą ir grąžą intelektinės nuosavybės kūrėjams ir savininkams.

Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro Apeliacinis skyrius rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo UAB „OLIFĖJA“ apeliaciją Nr. ANZ-101 dėl Valstybinio patentų biuro sprendimo neregistruoti prekių ženklo „63 KAMUOLIUKAS“ (paraiškos Nr. 2021 0606) daliai 41 klasės paslaugų.

Balandžio viduryje Europos Komisija pateikė pasiūlymą sukurti pirmąją sistemą, kuria bus siekiama apsaugoti intelektinę nuosavybę, susijusią su amatininkų ir pramonės gaminiais, gaminamais taikant originalią ir autentišką tradicinę tų regionų praktiką.

Europos Komisija ir Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba ir šiais metais tęsia Mažų ir vidutinių įmonių fondo projektą, kuriuo siekiama suteikti finansinę paramą MVĮ, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę.

Parengėme 2022 m. I-ojo ketvirčio nacionalinių ir ES teismų praktikos pramoninės nuosavybės srityje apžvalgą.

Startuolį „Ligence“ įkūręs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) medicinos studijų absolventas, gydytojas kardiologas Arnas Karužas leido pažvelgti į išradimų kūrėjų užkulisius.

EK organizuoja viešąją konsultaciją dėl esminių standarto patentų sistemos tobulinimo ir iki 2022 m. gegužės 9 d. kviečia viešojo ir privataus sektoriaus atstovus teikti savo nuomonę, atsiliepimus ir pastebėjimus šiuo klausimu.