DUK

Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Prekių ženklai 2
  • Prekių ir paslaugų klasifikavimas 2
   • 1.

    Kaip registruojant ženklą suklasifikuoti prekes ir paslaugas?

    Prieš paduodant paraišką apgalvokite, kokioms prekėms ir (ar) paslaugoms žymėti bus naudojamas jūsų ženklas, kadangi paraiškoje reikės nurodyti prekių ir (ar) paslaugų sąrašą. Šis sąrašas svarbus, nes:

    • padeda nustatyti prašomos apsaugos apimtį;
    • ginčo atveju lyginami ne tik ženklai, bet ir prekių ir (ar) paslaugų sąrašai;
    • papildyti sąrašą naujomis prekėmis ar paslaugomis paduotoje paraiškoje negalima – šiuo atveju pateikiama nauja paraiška;
    • neteisingai suklasifikavus prekes ir paslaugas ilgėja registravimo procedūra;
    • nenaudojant ženklo visoms prekėms ir (ar)  paslaugoms, dėl kurių pateikėte paraišką, jūsų ženklą bus lengviau užginčyti.

    Prekės ir paslaugos pagal jų paskirtį, naudojimo sritį yra suskirstytos į 45 klases pagal tarptautinę Nicos klasifikaciją, kurioje nuo 1 iki 34 yra prekių klasės, o nuo 35 iki 45 – paslaugų klasės. Kiekviena klasė turi antraštę, kuri bendrais bruožais nurodo sritis, prie kurių iš esmės priklauso prekės ir paslaugos. Visas prekių ir paslaugų klasių antraštes galima rasti čia.  Atkreipiame dėmesį, kad 35 klasės antraštės pasirinkimas nesuteikia apsaugos prekybos paslaugai, kuri priskiriama prie šios klasės. Pažymėtina, kad kai kurių klasių antraščių bendrosios sąvokos yra laikomos nepakankamai aiškiomis ir tiksliomis, kad būtų galima jas laikyti nurodančiomis konkrečias prekes ar paslaugas. Šios sąvokos privalo būti patikslintos. Tikslintinos sąvokos su tikslių prekių ar paslaugų pavyzdžiais pateiktos šioje lentelėje 

    Sritys, kurios priskiriamos ar nepriskiriamos konkrečiai klasei, nurodomos klasių sąrašuose su aiškinamosiomis pastabomis.

    Norint nustatyti, kokiai klasei priskiriama prekė ar paslauga, galima atlikti paiešką Prekių klasifikacijos duomenų bazėje, Paslaugų klasifikacijos duomenų bazėje. Jeigu paraišką paduodate elektroniniu būdu, prekių ir paslaugų paiešką galima atlikti ar savo prekes ar paslaugas nurodyti viename iš paraiškos padavimo žingsnių.

    Klasių numeriai jūsų paraiškoje turi būti išdėstomi eilės tvarka, po kiekvieno klasės numerio išvardinamos prekės ar paslaugos, kurios viena nuo kitos atskiriamos kabliataškiais, pavyzdžiui:

    20 baldai; veidrodžiai; paveikslų rėmai; baldų lentynos; biuro baldai; minkštosios kėdės; mokykliniai baldai; komodos; lovos; sofos; spintos; stalai; vaikų lovelės.

    35 reklama; verslo vadyba; verslo tvarkyba; įstaigų veikla.

    Vienoje paraiškoje gali būti nurodyta daugiau nei viena prekių ar paslaugų klasė. Už kiekvieną daugiau nei vieną prekių ar paslaugų klasę mokamas papildomas 40 Eur dydžio mokestis.

     

    Atnaujinta: 2019 09 03

   • 2.

    Kaip naudotis TMClass paieška? (video)

    Žiūrėkite

    Atnaujinta: 2019 09 03