BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


2023 m. MVĮ fondo projektas mažoms ir vidutinėms įmonėms, norinčioms apsaugoti savo intelektinę nuosavybę

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba (toliau – ESINT) 2023 metais tęsia projektą „Mažų ir vidutinių įmonių fondas“ (toliau – MVĮ fondo projektas). MVĮ fondo projektas skirtas suteikti finansinę paramą mažoms ir vidutinėms įmonėms (MVĮ), norinčioms apsaugoti ir efektyviai valdyti savo intelektinę nuosavybę.

Išsamesnę informaciją apie MVĮ fondo projektą tai pat galite rasti ESINT svetainėje: https://euipo.europa.eu/ohimportal/lt/online-services/sme-fund?mtm_campaign=ip-lt.

Instrukcija kaip susikurti MVĮ fondo paskyrą, pateikti prašymą dėl čekio skyrimo ir užpildyti kompensacijos formos dalį.
VPB patvirtintas IP scan ekspertų sąrašas 2023.

MVĮ fondo projekto etapai

Prieš teikiant paraišką

Paraiškos teikimo procesas paprastas. Pasirūpinkite, kad teikiant paraišką būtų parengti nurodyti dokumentai:

Šie dokumentai turi būti PDF formato, įskaitomi ir neapsaugoti slaptažodžiu.

Parengus nurodytus dokumentus

Norėdami pasinaudoti MVĮ fondo projektu atlikite toliau nurodytus veiksmus:

 1. Susikurkite MVĮ fondo vartotojo paskyrą ESINT tinklalapyje čia: https://euipo.europa.eu/ohimportal/lt/online-services/sme-fund?mtm_campaign=ip-lt.
  MVĮ fondo Vartotojo paskyroje suveskite reikalaujamus duomenis, pridėkite dokumentus ir pateikite paraišką dėl Jums aktualaus čekio (-ių) kompensacijai gauti.
 2. Sulaukite teigiamo ESINT sprendimo dėl čekio skyrimo (tai gali užtrukti iki 15 darbo dienų).
 3. Aktyvuokite čekį –
  3.1. Paduokite paraišką dėl prekių ženklo, dizaino, patento ar augalų veislės registravimo pasirinktai IN tarnybai arba kreipkitės į IP Scan ekspertą dėl intelektinės nuosavybės išankstinio nustatymo paslaugos (IP Scan) paslaugos.
  3.2. Sumokėkite prekių ženklo, dizaino, patento ar augalų veislės paraiškos padavimo ar IP Scan paslaugos suteikimo mokestį!
  3.3. Paduokite prašymą ESINT kompensacijai išmokėti, užpildydami MVĮ fondo vartotojo paskyroje kompensacijos prašymo formą (Reimbursement).
 4. Susigrąžinkite išlaidas.

Instrukciją, kaip susikurti MVĮ fondo paskyrą, pateikti prašymą čekiui ir kompensacijai gauti, rasite vedlyje.

MVĮ fondo projekto intelektinės nuosavybės veiklos (toliau – IN veiklos) ir kompensacijų dydžiai

ČEKIS 1 - IN išankstinio nustatymo paslauga („IP Scan“) 

Kompensuojama 90 proc. IP Scan paslaugos kainos (didžiausia kompensuojama suma už šią paslaugą vienam gavėjui Lietuvoje - 700 EUR), maksimali susigrąžintina suma siekia 630 EUR (90% nuo 700 eurų). 

Tai jūsų MVĮ turimos intelektinės nuosavybės (toliau – IN) įvertinimas. Atlikęs vertinimą, IP Scan ekspertas jums pateiks išsamią ataskaitą apie jūsų IN strategiją ir pasiūlys geriausios praktikos pavyzdžių ir rekomendacijų, kaip ateityje valdyti ir apsaugoti jūsų IN teises.

Plačiau apie IP Scan paslaugą ESINT tinklalapyje: https://euipo.europa.eu/ohimportal/lt/online-services/ipscan.

Dėl IP Scan paslaugos kreipkitės į IP Scan ekspertą, kurių sąrašą rasite čia: VPB patvirtintas IP scan ekspertų sąrašas 2023.

ČEKIS 2 - Prekių ženklai ir dizainai

Kompensuojama iki 1 000 EUR vienam gavėjui (MVĮ) už:

 • prekių ženklo ir dizaino apsaugą ES valstybės narės ar Europos Sąjungos teritorijoje
  75 proc. prekių ženklų ir dizaino mokesčių už prekių ženklo ir dizaino apsaugą nacionaliniu (ES valstybėse narėse) arba Europos Sąjungos lygiu - kompensuojami paraiškos, prekių ar paslaugų klasės, ekspertizės, registracijos, paskelbimo ir paskelbimo atidėjimo mokesčiai.
 • už ES ribų taikomą tarptautinę prekių ženklų ir dizaino apsaugą
  50 proc. tarptautinių prekių ženklo ir dizaino registracijų mokesčių - kompensuojami bazinės tarptautinė paraiškos išplėtimo ar vėlesnio teritorinio išplėtimo mokesčiai pagal:
  • tarptautinę prekių ženklų registravimo sistemą (Madrido sistemą);
  • tarptautinę dizaino registravimo sistemą (Hagos sistemą).

Tarptautinių registracijų atveju išplėtimo mokesčiai į ES valstybes, Europos Sąjungą ir kilmės šalies tarnybos taikomi tarptautinės paraiškos nagrinėjimo mokesčiai - nekompensuojami.

Tarptautinę prekių ženklų ir dizaino registraciją atlieka Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO), anglų k. − WIPO − World Intellectual Property Organization.

Prekių ženklų, dizaino paraiškos elektroniniu būdu arba tiesiogiai pateikiamos ES valstybių narių IN tarnyboms (jeigu norite registruoti prekių ženklą ar dizainą Lietuvoje ar kitoje ES valstybėje narėje) arba ESINT (jeigu norite registruoti ES prekių ženklą ar Bendrijos dizainą ES lygmeniu).

ČEKIS 3 - Patentai

Kompensuojama iki 1 500 EUR vienam gavėjui (MVĮ) už išradimo patentavimą:

 • 75% nacionalinio patento išdavimo mokėtinų mokesčių (pvz.: paraiškos padavimo, paieškos ir ekspertizės, patento išdavimo ir paskelbimo mokesčių) sumos;
 • 75% Europos patento paraiškos padavimo ir Europos patentų tarnybos teikiamos išradimo paieškos paslaugos mokesčių sumos.

ČEKIS 4 - Augalų veislės

Kompensuojama 225 EUR vienam gavėjui (MVĮ) už Bendrijos augalų veislės registravimą:

 • 50 proc. Bendrijos augalų veislės elektroniniu būdu teikiamos paraiškos mokesčio.

KILUS KLAUSIMAMS, kviečiame kreiptis el. paštu:

ESINT – [email protected];
VPB – [email protected].

Norinčius pasinaudoti šia parama kviečiame susipažinti su pagrindiniais dalyvavimo MVĮ fondo projekto principais ir sąlygomis bei dažniausiai užduodamais klausimais:

Ne, ir tai labai svarbu! Kompensaciją galima gauti tik už tas išlaidas, kurios bus patirtos po prašymo kompensacijai gauti pateikimo ESINT ir tik po teigiamo sprendimo, kad bus skirtas kompensavimas, iš ESINT gavimo.

Į straipsnio pradžią

Dėl kompensacijos šiais metais galima kreiptis bet kada nuo 2023 m. sausio 23 d. iki 2023 m. gruodžio 8 d.

Jei visos lėšos bus panaudotos iki kvietimo teikti paraiškas laikotarpio pabaigos, internetinė paraiškų teikimo sistema (eForm) ESINT tinklalapyje bus išjungta ir pareiškėjai bus atitinkamai informuoti MVĮ fondo projekto interneto svetainėje.

Kiekvieno skirtingo čekio galima prašyti kartą per metus. Dėl kompensacijos gavimo galima kreiptis kiekvienais kalendoriniais metais, nepaisant, ar jau buvo gauta kompensacija ankstesniais metais.

Į straipsnio pradžią

Sprendimas dėl kompensacijos skyrimo skirstomas į du laikotarpius: čekio (-ių) aktyvavimo ir įgyvendinimo, kaip nurodyta žemiau:

Labai svarbu! Per aktyvavimo laikotarpį (2 mėnesius, jei reikia, pratęsus dar 2 ar 4 mėnesiams) čekis turi būti aktyvuotas, tai yra atlikti visi šie veiksmai:

 • paduota paraiška dėl prekių ženklo, dizaino, patento ar augalų veislės registravimo IN tarnybai arba kreiptasi dėl IP Scan paslaugos gavimo į IPscan ekspertą;
 • sumokėtas paraiškos padavimo ar IP Scan paslaugos suteikimo mokestis;
 • užpildytas prašymas kompensacijai išmokėti ESINT tinklalapio MVĮ fondo vartotojo paskyroje (Reimbursement).

Įgyvendinimo laikotarpis prasideda pirmą dieną po aktyvavimo laikotarpio pradžios, jeigu norima pasinaudoti papildomomis kompensuojamomis veiklomis.

Jei aktualu! Tik aktyvavus savo čekį (-ius), per 6 arba 12 mėnesių dar galėsite kreiptis dėl papildomų Jums paskirtu čekiu kompensuojamų veiklų (pvz.: paduoti dar vieną prekių ženklo ar dizaino paraišką, paduoti tarptautinę paraišką).

Į straipsnio pradžią

Čekiai galioja 2 mėnesius nuo teigiamo ESINT sprendimo gavimo dienos. Prireikus gali būti pratęstas dar 2 mėnesiams*. Jeigu per nurodytą terminą čekis (-iai) nėra aktyvuotas (-i), kompensacija nebus išmokama.

* Pastaba. 4 mėnesius – augalų veislių čekio atveju. Taip pat, atkreiptinas dėmesys, kad šiam čekiui nėra skaičiuojamas įgyvendinimo laikotarpis.

Į straipsnio pradžią

Kad galėtumėte pasinaudoti MVĮ fondu, turite:

 1. Susikurkite MVĮ fondo vartotojo paskyrą ESINT tinklalapyje.
  MVĮ fondo Vartotojo paskyroje suveskite reikalaujamus duomenis, pridėkite dokumentus ir pateikite paraišką dėl Jums aktualaus čekio (-ių) kompensacijai gauti.
 2. Sulaukite teigiamo ESINT sprendimo dėl čekio skyrimo (tai gali užtrukti iki 15 darbo dienų).
 3. Aktyvuokite čekį –
  1. Paduokite paraišką dėl prekių ženklo, dizaino, patento ar augalų veislės registravimo pasirinktai IN tarnybai arba kreipkitės į IP Scan ekspertą dėl intelektinės nuosavybės išankstinio nustatymo paslaugos (IP Scan) paslaugos;
  2. Sumokėkite prekių ženklo, dizaino, patento ar augalų veislės paraiškos padavimo ar IP Scan paslaugos suteikimo mokestį!
  3. Paduokite prašymą ESINT kompensacijai išmokėti, užpildydami MVĮ fondo vartotojo paskyroje kompensacijos prašymo formą (Reimbursement).
 4. Susigrąžinkite išlaidas.

* Pastaba. Čekis 1, Čekis 2, Čekis 3 galioja 2 mėnesius nuo čekio skyrimo dienos. Jeigu nespėjama aktyvuoti čekio per šį laikotarpį, nepasibaigus terminui MVĮ fondo projekto savitarnos sistemoje jo galiojimas gali būti pratęstas dar 2 mėnesiams. Čekis 4 galioja 2 mėnesius nuo čekio skyrimo dienos ir prireikus gali būti pratęstas dar 4 mėnesiams. Šiam čekiui nėra taikomas įgyvendinimo laikotarpis.

Savo čekį (-ius) būtinai panaudokite per jų galiojimo laikotarpį, tai yra aktyvuokite ir įgyvendinkite!

Jei aktualu! Aktyvavus savo čekį (-ius) prasidės įgyvendinimo laikotarpis, per kurį galima pateikti papildomas paraiškas dėl IN veiklos registravimo, kurioms taikomas Jums paskirtas čekis (pvz: pateikti prašymą dėl papildomo prekių ženklo, dizaino registravimo) bei prašyti kompensuoti papildomai patirtas išlaidas. Šis laikotarpis trunka:

 • 6 mėnesius, kai naudojamas čekis 1 ir čekis 2;
 • 12 mėnesių, kai naudojamas čekis 3;
 • Įgyvendinimo laikotarpis, kai naudojamas čekis 4, nėra taikomas.

Tik aktyvuoto (-ų) čekio(-ių) atveju, praėjus papildomoms septynioms kalendorinėms dienoms po čekio galiojimo „pabaigos datos“, galima prašyti mokėjimų, susijusių su IN veikla, kuri buvo įgyvendinta ir apmokėta iki įgyvendinimo laikotarpio pabaigos datos. Pasibaigus šiam laikotarpiui, nuoroda į elektroninę mokėjimo prašymo formą šiam konkrečiam čekiui bus išjungta.

Į straipsnio pradžią

MVĮ fondo projekto finansinė parama teikiama Europos Sąjungoje įsteigtoms MVĮ atitinkančioms joms taikomą apibrėžimą (plačiau žr. Europos Komisijos gairės dėl MVĮ statusą atitinkančių subjektų - http://publications.europa.eu/resource/cellar/79c0ce87-f4dc-11e6-8a35-01aa75ed71a1.0012.03/DOC_1) ir vykdančioms ekonominę veiklą, nepriklausomai nuo to, ar konkretus subjektas yra PVM mokėtojas, ar ne.

Į straipsnio pradžią

 • Pildant prašymą kompensacijai gauti, būtina pateikti vieno iš mokesčio mokėtojo statusą patvirtinančių dokumentų kopiją:
  • PVM mokėtojo pažymėjimą,
  • Išrašą iš Juridinių asmenų registro,
  • Verslo liudijimą,
  • Individualios veiklos pažymą,
  • Ūkininko pažymėjimą.
 • Jei esate PVM mokėtojas, pildydami prašymą kompensacijai gauti turite nurodyti savo PVM mokėtojo kodą, pvz., LT012345678910 (Lietuvos šalies kodas LT ir 12 skaičių/simbolių).
 • Jei nesate PVM mokėtojas, tačiau esate juridinis asmuo, atitinkantis MVĮ apibrėžimą, pildant prašymą kompensacijai gauti nurodykite šalies kodą „LT“, tada juridinio asmens kodą (9 skaitmenys) ir „XXX“, pvz., jūsų juridinio asmens kodas 123456789, prašyme kompensacijai gauti reikia nurodyti LT123456789XXX.
 • Jei nesate PVM mokėtojas ir nesate juridinis asmuo, tačiau turite individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą ar ūkininko pažymėjimą, pildant prašymą kompensacijai gauti būtina laikytis PVM kodo struktūros (šalies kodas ir 12 skaičių/simbolių):
  • jei jūsų turimas dokumento numeris sudarytas tik iš skaičių/simbolių ir jame nėra šalies kodo LT, būtina jį nurodyti: pvz., jūsų dokumento numeris 012345678910, paraiškoje kompensacijai gauti reikia nurodyti LT012345678910;
  • jei jūsų turimame dokumento numeryje yra šalies kodas LT, tačiau jį sudaro mažiau nei 12 skaičių/simbolių, kodą sudarykite trūkstamus skaičius užpildydami ženklu „X“: pvz., jūsų dokumento numeris LT123456, paraiškoje kompensacijai gauti reikia nurodyti LT123456XXXXXX;
  • jei jūsų turimo dokumento numeryje nėra šalies kodo LT ir jį sudaro mažiau nei 12 skaičių/simbolių, būtina nurodyti šalies kodą, o trūkstamus skaičius užpildyti ženklu „X“: pvz., jūsų dokumento numeris 123456, paraiškoje kompensacijai gauti reikia nurodyti LT123456XXXXXX.
 • Taip pat Banko pažymą apie MVĮ turimą sąskaitą, į kurias bus pervesta kompensavimo suma, pateikus prašymą kompensacijai išmokėti ir patirtas išlaidas pagrindžiančius dokumentus.
 • Jeigu MVĮ naudojasi atstovo paslaugomis arba esate MVĮ vardu veikiantis atstovas, turite pateikti priesaikos deklaraciją, pasirašytą MVĮ įgaliotojo savininko arba darbuotojo.
 • Į straipsnio pradžią

Intelektinės nuosavybės išankstinio nustatymo („IP Scan“) paslaugą atliekančių IP scan ekspertų sąrašas 2023.

IP Scan paslaugos teikimo tvarka.

Lietuvai nustatyta didžiausia suma už IP Scan paslaugą – 700 EUR, todėl Lietuvos MVĮ gali susigrąžinti daugiausiai 630 EUR (90 proc.).

Tai yra, jeigu už IP Scan paslaugą yra sumokama daugiau nei 700 EUR, maksimali grąžinama suma būtų 630 EUR. Jei už IP Scan paslaugą sumokama mažiau nei 700 EUR, kompensuojama 90 proc. suma apskaičiuojama nuo sumokėtos sumos (pvz., už IP Scan paslaugą sumokama 600 EUR – grąžinama bus 540 EUR).

Didžiausių sumų pagal ES šalis, skirtų IP Scan, sąrašas.

Į straipsnio pradžią

 

Gairės pareiškėjams, kuriose galite rasti išsamią informaciją apie MVĮ fondą (aktualu 2023 metais teikiamiems prašymams).
Gairių pareiškėjams, pakeitimas Nr. 1, kuriame galite rasti išsamią informaciją apie MVĮ fondo 3 ir 4 čekius (aktualu 2023 metais teikiamiems prašymams).

Į straipsnio pradžią

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-05-30